Основні помилки на початку кар'єри
Кар'єра молодих людей між 20 та 30 не завжди складається добре, незважаючи на гарну освіту, енергію й амбіції. Винні в тому поширені помилки, які через незнання роблять юні професіонали. На що найчастіше скаржаться їхні більш дорослі та досвідчені колеги? Спробуємо розібратися
Лиха біда є початком. Перший робочий день фахівці радять почати зі знайомства з безпосереднім керівником. Якщо до цього ви не зустрічалися з ним на співбесіді, попросіть HR-менеджера представити вас один одному. А потім можете звернутися з проханням познайомити вас з усім колективом або (у великій компанії), зі співробітниками того департаменту, де будете працювати. Постарайтеся запам'ятати імена всіх співробітників, з ким вам доведеться безпосередньо взаємодіяти. Якщо ви відчуваєте, що пам'ять вас підводить, краще буде потихеньку записати їх в блокнот.
Одна з найпоширеніших помилок молодих фахівців - фамільярність, скаржаться експерти. Так, кордони між поколіннями дійсно є розмитими. Але не настільки, щоб розмовляти з начальником як з приятелем. Молоді люди нерідко спілкуються з батьками як з друзями, і те ж відношення проектують на начальство, що в корені неправильно. Звичайно, бувають і супердемократичні начальники, проте більшість все ж дотримується старих понять про субординації. Якщо у вас є сумніви в тому, яка поведінка буде доречною, прослідкуйте, як спілкуються з босом «старожили» вашої фірми.
Від молодого співробітника зазвичай не чекають нічого - ані інноваційних рішень, ані якогось особливого польоту креативу. Для більшості начальників молодий спеціаліст - перш за все хороший енергійний ... виконавець. З цією роллю на перші декілька місяців, а можливо, і на півроку-рік варто змиритися. Готуйтеся навіть нудну, монотонну роботу сприймати з радістю, інакше яким чином ви доведете керівнику свою завзятість та цілеспрямованість?
Не варто заскакувати до боса з приводу і без нього. Фахівці радять обмежитися однією зустріччю на тиждень. Уникайте формулювань на кшталт «Мені потрібно з вами поговорити» - краще запитайте, в який час шеф може вас прийняти. Sms-ки теж можуть бути порушенням меж спілкування між начальством і підлеглими. Більшість людей середнього віку не люблять писати та читати текстові повідомлення, тому відсилати їх варто лише у справі, коротко і лише в екстреному випадку. У нормі начальнику бажано телефонувати. На початку розмови варто поцікавитися, чи зручно йому зараз розмовляти.
Декілька інших поширених помилок відносяться до ділового листування. Неприпустимо підписуватися скороченим ім'ям - «В.», «П.» і тому подібними ініціалами. Для ділового листування підходить стандартний підпис з ім'ям, прізвищем і посадою. Не зайве буде додати фразу «З повагою» або якийсь її аналог. Лише не «З привітом» - такі фамільярності підходять для особистого листування. Смайли неприпустимі, якщо тільки респондент не поставить їх першим.
Не варто ігнорувати і важливість міжособистісних відносин у компанії. Навіть якщо вам здається, що ви прийшли в фірму робити великі справи, а не «розмови розмовляти» - повірте, саме на відносинах між людьми будуються внутрішньокорпоративні зв'язки. Поводити себе з колегами варто ввічливо та доброзичливо, але не поспішайте відразу розорювати душу. Дружба на роботі - матерія складна, і варто придивитися до оточення. Якщо хтось наполегливо викликає вас на відвертості, не виключено, що вас просто перевіряють. Особливо в тому випадку, якщо співрозмовник прагне дізнатися вашу думку про шефа і його «наближених». Зберіть усі свої дипломатичні здібності та постарайтеся обійти питання. Універсальнаий відповідь: «Вибач, я тут недавно і поки не розбираюся в цьому так добре».
Дуже поширена помилка - забувати про елементарні правила дрес-коду. Навіть якщо у вашій компанії дрес-код відсутній, в будь-якому випадку залишаються предмети гардероба, неприпустимі на роботі: спортивний одяг, шорти, ляпанці, надмірно відверті наряди. Юним фахівцям не рекомендується вибирати молодіжний стиль одягу, якщо вони хочуть, щоб до них ставилися серйозно. Зустрічають, як і раніше, за одягом, і в наряді для підлітків ви будете виглядати занадто юним. Мініатюрним дівчатам не варто забувати про косметику і підбори - це простий спосіб виглядати дорослішими.
Ще одна не настільки очевидна помилка - їсти на робочому місці. Звичайно, іноді перекуси на роботі неминучі, але в цілому їх слід уникати. Не зберігайте їжу в ящиках своєї робочої тумбочки, інакше ваше робоче місце буде схоже на куточок в студентському гуртожитку, а це несолідно. Для зберігання продуктів існують холодильник та офісна міні-кухня. На робочому місці припустимо час від часу пити воду, каву або чай.
Джерело: http://www.myjane.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6121
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...