Знайдемо роботу разом!
Професійна діяльність займає значне місце в житті людини. Крім матеріального задоволення, робота – це й реалізація власних здібностей, певне коло спілкування, відчуття власної значущості. Як наслідок, втрата роботи, її відсутність викликає безліч негативних факторів, людині здається, що вона втрачає здатність керувати своїм життям. Особливо важко професійно реалізуватись особам, що мають певні обмеження у працездатності. Занижена самооцінка, що часто формується під впливом застарілих форм та стандартів середовища, призводить до пасивної життєвої позиції. Саме тому захист прав осіб з особливими потребами, створення умов для реалізації власного потенціалу – пріоритетний напрямок діяльності соціальної політики. Науково-технічний та демократичний процеси дають змогу удосконалити механізми соціальної адаптації осіб з обмеженням у працездатності, дати можливість кожному знайти роботу до душі.
Допомогу у працевлаштування здійснює державна служба зайнятості, звернувшись до якої людина з інвалідністю може отримати інформацію щодо стану ринку праці регіону, професіях, які користуються попитом. Зареєструвавшись в центрі зайнятості, як пошуковець роботи, за допомогою спеціаліста здійснює пошук роботи відповідно до індивідуальної програми реабілітації, а також знань, навичок та побажань клієнта. На восьмий день з дня реєстрації надається статус безробітного. Особи з обмеженою працездатністю, які на день звернення до центру зайнятості мають не менш ніж 26 календарних робочих тижнів за останній рік, отримують допомогу по безробіттю.
Клієнти служби зайнятості, до яких належать і особи з особливими потребами, мають можливість отримати цілий спектр послуг, що сприяють прискоренню процесу пошуку роботи та працевлаштування. Індивідуальна профконсультація допомагає розібратись у питанні зміни професії відповідно до своїх інтересів, здібностей та медичних рекомендацій.
Особи з обмеження у працездатності беруть участь у всіх групових та масових заходах. Семінари з техніки пошуку роботи знайомлять з джерелами вакансій, особливостями ділової телефонної розмови, рекомендаціями зі складання резюме, основами успішної співбесіди з роботодавцям. Тренінговаробота передбачає відпрацювання навичок ділового спілкування , підвищення впевненості в собі, у своїх силах. На ярмарки вакансій запрошуються роботодавці, що дає змогу клієнту відразу ж, на місці отримати більш детальну інформацію щодо запропонованої роботи, режиму, умов праці та заробітної плати.
Надається інформація щодо спеціалізованих учбових закладів для осіб з обмеженими фізичними можливостями, тобто міжрегіональних центрах медичної та соціальної реабілітації.
До вирішення питань професійної адаптації людей з особливими потребами залучаються соціальні партнери служби зайнятості: Фонд соціального захисту інвалідів, Міжрегіональний центр медичної та соціальної реабілітації інвалідів, управління праці та соціального захисту населення, представники громадських організацій.
Участь у суспільному житті, висока духовність та впевненість у потрібності суспільству – запорука відновлення фізичного, психічного, морального та духовного здоров’я особи з особливими потребами.
Джерело:Луганський обласний центр зайнятості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6121
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...