Як переконати шефа дозволити вам працювати віддалено?
Прокидаючись, більшість з нас із тугою згадують про майбутню дорогу та восьмигодинне катування в обридлому офісі. Життя було б чудовим, якби всі ми могли працювати вдома.
Робота вдома - це звільнення від контролю, тайм-менеджмент за власним розсудом й, як правило, додатковий вільний час. Ви працюєте тоді, коли вам зручно, і можете влаштувати собі вихідний прямо посеред тижня.
Віддалений режим не підійде для людей, чия робота заснована на контактах з клієнтами. Поза офісом не зможуть працювати співробітники, які займаються виробництвом документації, а також ті, хто працюють з готівкою. Також обмеження можуть стосуватися роботи з персональними даними, тому що співробітник зобов'язаний забезпечити захист інформації. Ну й, нарешті, велику роль відіграє самодисципліна працівника. Він повинен уміти організувати свій день і знайти компроміс між справами й особистим часом.
Перш ніж просити у начальника віддалену роботу, подумайте, наскільки це можливе. Варто врахувати, що, якщо у вашій організації такий спосіб не практикується та весь департамент працює в офісі, стати виключенням із загального правила буде непросто - бути першопрохідником завжди нелегко.
Віддалена робота — прекрасний варіант для творчих професій: художників, програмістів, дизайнерів, копірайтерів, веб-майстрів, фотографів, журналістів, редакторів, коректорів, перекладачів і т.д. Однак за умови грамотної постановки справи роботу додому можуть перенести більшість бажаючих. Для цього досить дотримуватися запропонованої інструкції.
Станьте цінним співробітником
Ваша репутація цілком залежить від вас. Покажіть себе в усій красі. Битву за дистанційну роботу добре було б розпочати після якогось успіху. Це може бути все що завгодно: прекрасно проведена презентація, вдало реалізований проект, ріст продажу за підсумками кварталу, залучення нових клієнтів і т.д. Інший варіант — підвищення власної цінності за допомогою самої компанії. Попросіть в начальства грошей на стажування або додаткове навчання, навівши відповідні аргументи. Скажіть, що придбані навички дозволять вам розширити клієнтську базу, заощадити фінансові кошти, звільнивши непотрібний персонал, збільшити продуктивність праці.
Чим більше коштів компанія вклала в співробітника, тим небажаніше вона буде його відпускати, а вже тим більше звільняти, і тем більше шансів у вас перетворити свою витівку в життя.
Візьміть відгул
Залишіться вдома на два-три дні, пославшись на нездужання. Продовжуйте працювати. Ви повинні зрозуміти, чи дійсно зможете працювати віддалено. Якщо ви прекрасно впоралися з обов'язками, сповістіть про це боса. Доведіть, що ваша продуктивність виросла, зафіксуйте показники. У творчих професіях складно прямо виміряти результати діяльності, але й тут можна запропонувати не одну, а декілька ідей або показати, що ви змогли виконати завдання набагато швидше.
Запропонуйте начальникові влаштувати випробний термін
Ви також можете запропонувати своєму керівникові дозволити вам попрацювати вдома якийсь час у порядку експерименту. Однак врахуйте, що це не є дозволом на кілька зайвих вихідних, але ваш шанс показати себе з кращої сторони та виправдати довіру боса. За час вашої експериментальної відсутності робота повинна виконуватися максимально якісно й оперативно. У жодному разі не пропадайте та постійно підтримуйте зв'язок з офісом.
Якщо функціонал співробітника дозволяє працювати віддалено, начальник навряд чи буде сильно заперечувати. Якщо ви вже зважили всі «за» та «проти» й переконалися в тому, що здатні працювати вдома, варто відкрито запропонувати керівникові такий варіант. Зрозуміло, щоб зробити босові подібну пропозицію, необхідно мати репутацію надійної та дисциплінованої людини, щоб не викликати жодних сумнівів.
Був випадок, коли керівник сам запропонував співробітниці - вона працювала бухгалтером - віддалену роботу, оскільки та збиралася піти в декрет. Причому зарплата залишалася колишньою. Якщо ваш начальник не ретроград, то його будуть цікавити в першу чергу результат і ефективність вашої роботи, а не номінальна присутність в офісі.
Підготуйте список переваг
Цей пункт продовжує попередній. Ви повинні скласти список, який би наочно підтверджував той факт, що поза офісом ви працюєте набагато продуктивніше. Якщо ви працюєте на результат, успішність експерименту буде помітна відразу.
Заодно вкажіть додаткові плюси. Ви не витрачаєте зайві години на дорогу. Захопившись, ви забуваєте про правило восьмигодинного робочого дня та готові витратити набагато більше часу на реалізацію завдання. Вас не відволікає жодний зайвий шум, а це надзвичайно важливо, коли завдання вимагає інтелектуальних зусиль і глибокого занурення в суть проблеми. Очевидна економічна вигода для підприємства. У такому випадку роботодавець заощаджує кошти: йому не треба оплачувати паркування або витрачати гроші на обладнання робочого місця співробітника.
Якщо результат дійсно буде вражаючим, то через якийсь час ви можете попросити продовжити експеримент, цього разу вже на більш тривалий строк. Якщо начальство знову піде назустріч, у вас буде можливість закріпити результат.
Можете навіть злегка знизити темп роботи в офісі в проміжках між фрілансом, щоб підкреслити контраст. Головне, пам’ятайте: немає нічого неможливого.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15667 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...