Поради молодим шукачам роботи
Сьогодні в умовах жорсткої конкуренції молодим спеціалістам без досвіду роботи все тяжче працевлаштуватися. Існує думка, що для роботодавців чи не найважливішим критерієм підбору персоналу є досвід роботи. Однак попри це деякі з працедавців зацікавлені й у тих працівниках, які щойно розпочинають трудову біографію, адже такі спеціалісти вносять у колективи нові думки, бачення. Вони гнучкіші, швидше навчаються та сприймають нові тенденції.
Тож шанси фахівців без досвіду роботи порівняно з професіоналами, які знають собі ціну (зазвичай вона досить висока), зростають. Певна річ, роботодавці мають право обирати, що для підприємства найважливіше: чи якість виконаної роботи, що забезпечується досвідченими працівниками, чи нова та досить недорога «свіжа кров».
У реальності працедавці готові розглянути будь-який досвід практичної діяльності, аби він хоч трішки стосувався майбутнього фаху. Щоб вигідніше себе подати, молодій людині може знадобитися не тільки виробнича практика, а й підробіток на літніх канікулах.
Не варто також забувати й про те, що для початку наймач може запропонувати молодому робітнику скорочений робочий день. Можливо, запропонована робота виявиться разовою або навіть погодинною. Не потрібно відмовлятися й від таких пропозицій. На думку професіоналів ринку праці, ті шукачі роботи, які працювали неповний робочий день, поєднуючи роботу з навчанням, мають більше шансів на отримання робочого місця, ніж ті, які не мали хоча б такого трудового досвіду.
Однак буває, що робота для молодої людини так і не знаходиться. Можливо, цьому сприяють надмірні амбіції? А можливо, недостатній професіоналізм? Або ж справа в перенасиченні ринку праці фахівцями певного профілю?
Цілком імовірно, що багатьом молодим людям знадобляться поради стосовно пошуку роботи.
По-перше, не бійтеся починати з малого: з невеликої заробітної плати, незначних посад. Проте бажано, щоб це все-таки була робота за спеціальністю (якщо, звичайно, ви збираєтеся працювати за цим профілем у майбутньому).
По-друге, не потрібно витрачати свій дорогоцінний час на пошуки роботи за допомогою рекрутингових агентств — вони, як правило, займаються працевлаштуванням фахівців із великим досвідом роботи, а не новачків.
По-третє, є сенс звертатися у великі фірми та компанії. Навіть якщо ви не бачили ніякого оголошення про набір співробітників на вподобане вами підприємство, завжди існує вірогідність щодо можливості пройти тут стажування або практику. Ну, а якщо пощастить, то, можливо, знайдеться й вакансія вашого профілю, про яку просто не оголошували.
І, нарешті, головне: потрібно налаштувати себе на успіх і, не зупиняючись, щодня невтомно шукати роботу, використовуючи для цього всі можливості. Шукаючи роботу, випромінюйте оптимізм. Є сенс постійно переглядати відповідні оголошення, розмістити й регулярно оновлювати своє резюме, розіслати його на всі наявні вакансії. Будьте активні й наполегливі — і робота обов’язково знайдеться.
Джерело: Кіровоградський обласний центр зайнятості.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...