Selfрекрутинг, або як одержати роботу своєї мрії
Поняття рекрутингу, незважаючи на його явне американське коріння, уже міцно «осіло» у наших головах, і сьогодні не лише HR-фахівці, але навіть звичайні шукачі активно користуються цим терміном, розуміючи, що старі методи працевлаштування не працюють. А виходить, інструменти пошуку, які працювали 10 років тому, повинні бути модернізовані, щоб відповідати часу та запитам суспільства.
Стати по-справжньому затребуваним на ринку праці допоможе не тільки багатий досвід роботи в якійсь певній сфері та високому ступені компетентності й професіоналізму, але й нове поняття self recruitment. Як це працює та чи можливо знайти роботу, про яку давно мрієш, у найкоротший термін?
Справа в тому, що багато хто обмежуються досить пасивним підходом до свого майбутнього працевлаштування. Складання резюме, перегляди та відгуки на вакансії, що цікавлять, в Інтернеті, скуповування всіх газет і величезне бажання - сьогодні це занадто мало, для того щоб одержувати не одну - дві пропозиції за півроку, а більше п'яти на місяць і вже самому вибирати серед декількох привабливих позицій. Також пасивний пошук роботи в найкращому разі принесе вам декілька відгуків, а в гіршому буде викликати у вас роздратування, тому що запрошень на співбесіди буде недостатньо, а виходить, стан шукацтва буде тривати для вас досить довго. Але ви адже хочете знайти роботу в найближчі кілька місяців? Виходить, ідемо по шляху активного шукацтва та працюємо в тій компанії, про яку давно мріємо.
Як стати активним шукачем?
«Атакуємо» Інтернет
Потрібно розуміти, що обмежуватися лише одним каналом для пошуку роботи в жодному разі не можна, тому що це зменшує ваші шанси бути поміченим роботодавцем. Потрібно заявити про себе скрізь, де це можливо. Пам’ятайте, що роботодавці можуть користуватися одним або двома платними ресурсами та просто не побачити вашої кандидатури. Саме тому якщо ми вже перейшли на тему мережі Інтернет, реєструйтеся на всіх сайтах з працевлаштування. Імовірність, що вас помітять на одному з них, збільшується в рази.
Однак не слід обмежувати можливості всесвітньої павутини виключно сайтами з працевлаштування. Згадуємо про соціальні мережі. Сьогодні це не тільки залежність номер один у двадцять першому сторіччі, але й відмінна можливість для шукачів розширити свій професійний кругозір. На даний момент існують соціальні мережі, метою яких є не тільки спілкування між людьми, але також багато хто з них надають можливості для кар'єрного зростання. Так, наприклад, такі мережі як linkedin.com або Моє Коло орієнтовані більше на людей, що мають загальні професійні інтереси. Реєстрація на таких порталах дозволить вам поспілкуватися з професіоналами у різних сферах, розмістити опис тих проектів, які були розроблені та закриті вами, більше того, це не просто можливість зав'язати потрібні контакти, але знайти роботу з душі. Якщо ви ставитеся до побудови своєї кар'єри більш, ніж серйозно, не упустите шанс завести потрібні знайомства та знайти свій секрет успіху, використовуючи можливості нових технологій.
Вибираємо не вакансію, а компанію
Цей спосіб може вам подарувати близько 70% успіху. У західних країнах він уже давно перевірений шукачами й успішно використовується багатьма кандидатами. Тут ми працюємо за принципом «шукаємо не вакансії, а компанії». Складаємо перелік компаній, які вам цікаві, і в які ви дійсно хотіли б працювати та починаємо діяти, як говориться ва-банк. По-перше, необхідно зібрати базову інформацію про них, потрібно знати ворога в обличчя. Також вам будуть потрібні контакти людей, які ухвалюють рішення щодо наймання персоналу. Це, як ви вже здогадуєтеся, директор з персоналу або начальник кадрового відділу. Якщо особа досить публічна, то його контакти можуть бути в Інтернеті, якщо ні, то потрібно набратися хоробрості та зателефонувати секретареві для уточнення інформації. Легенда, згідно якої вам необхідна електронна пошта директора з персоналу, може бути різною, тільки простежте, щоб вона була досить переконливою. Отримавши контакти, сміло відправляємо своє резюме та супровідний лист з пропозицією про розгляд вашої кандидатури як майбутній співробітник.
Ще один момент особливо підкреслю. Дуже важливо відправити своє резюме та контактну інформацію на особистий робочий ящик директора з персоналу, а не секретареві, тому що в більшості випадків таке повідомлення просто не передається на розгляд. Якщо ваша кандидатура дійсно зацікавить, з вами, швидше за все, зв'яжуться. Навіть якщо вільної позиції на даний момент немає, вона може відкритися найближчим часом або через рік, а ви вже будете знайомі з HR-директором, і висока ймовірність того, що позицію, яка звільнилася, він запропонує саме вам.
Не відмовляйтеся від допомоги кадрових агентств
Сьогодні багато компаній якщо буде потреба підбора кандидата на якусь певну позицію звертаються до кадрових компаній, вважаючи даний спосіб більш швидким і ефективним. А кандидат, як правило, буде підібраний у відповідності з усіма вимогами компанії – клієнта. Деякі організації взагалі не розміщують свої вакансії у відкритому доступі, відразу покладаючись на допомогу кадрових агентств. Саме тому важливо налагодити контакт з тим консультантом, що займається підбором кандидатів на позицію, що цікавить вас. Як довідатися ім'я консультанта і його контакти? Питання також як і в попередньому способі вирішується одним дзвінком до кадрової компанії. Працюйте з консультантом прямо та зацікавте його своєю кандидатурою. Пам’ятайте, консультант також зацікавлений в «продажі» компетентних фахівців, як і ви в одержанні роботи. Тому відносини в такому ключі можуть бути дуже взаємовигідними. Також важливо звернутися відразу в кілька кадрових компаній, тому що це розширить границі вашого пошуку та збільшить шанси знайти роботу своєї мрії до 40%.
Особисті контакти
І останній, але не менш важливий спосіб успішного працевлаштування - це родичі, друзі та знайомі. Вам може здатися, що цей метод є досить тривіальним і Америки я тут не відкрию. Помиляєтеся, саме в Америці це є одним з найбільш продуктивних способів закриття позицій. Влаштуватися на роботу за протекцією набагато простіше, ніж при самостійному пошуку. У нашій країні багато з людей просто соромляться звернутися до знайомих з таким проханням, вважаючи його щонайменше непристойним й обтяжуючим, особливо якщо стосунки впродовж довгого періоду часу не підтримувалися. Погоджуся, що вимагати шукати вам роботу – дурна витівка, що викличе тільки негативні емоції щодо вас і остаточно зіпсує відносини. Тому головне правило - не будьте нав'язливими. Намагайтеся як можна тактовніше натякнути про те, що на даний момент ви відкриті для пропозицій, і якщо в компанії друга чи сусіда з'явиться цікава пропозиція, ви були б раді спробувати свої сили. Однак не думайте, що якщо ви комусь сказали, що шукаєте роботу, то ваш знайомий на наступний же день «кинеться» її вам шукати. Будьте тактовними, проте час від часу цікавтеся своїм питанням і намагайтеся не втрачати контакт з цією людиною, інакше вона може подумати, що ви переслідували тільки особисті цілі.
Джерело: http://www.jobsmarket.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...