Літній підробіток для студентів: плюси та мінуси
Попереду ще майже два літніх місяці, і ти, студент, який здав сесію, мрієш підробити? Але куди податися в пошуках заробітку молодій людині, яка ще не володіє достатнім багажем знань і тому не претендує на звання фахівця? Пропозицій безліч: кур'єри, офіціанти, продавці... Що вибрати? Давайте розберемося.
Кур'єр
Найбільш розповсюджений вид підробітку для студента. Завдання просте - розвозити за адресами товар або документи.
Проїзд оплачується. Зазвичай пропонують два способи оплати: або гроші видаються після кожної «поїздки», або людина працює цілий день і одержує фіксовану плату, незалежно від кількості поїздок і їхньої дальності.
ПЛЮС: Швидке одержання грошей - до вечора гроші вже в руках.
МІНУС: Їздити по місту й області - робота не з легких, особливо влітку.
Розклеювач оголошень
Типово «літній» вид заробітку, тому що в морози клей замерзає прямо на пальцях.
ПЛЮСИ: Робота нагадує прогулянку, хоч і не голіруч. Досить високі рівні з/п для такої «некваліфікованої праці». Вільний графік.
МІНУСИ: Божевільна одноманітність дій, від якої утомлюєшся не стільки фізично, скільки морально. До того ж не скрізь і не в будь-яку погоду приємно гуляти.
Продавець
Спектр пропозицій колосальний: від дрібної вуличної торгівлі до консультанта в бутіку. З/п, відповідно, різні, як і умови праці.
«Розмінюватися» на вуличні палатки навряд чи варто - робота важка та низькооплачувана; у дорогі магазини звичайно беруть лише по блату.
Співвідношення ціна-якість більш-менш дотримуються салони товарів для середнього класу.
ПЛЮСИ: Відносно спокійна робота, без «несподіванок», у теплі й іноді навіть з обідом.
МІНУСИ: Конфліктні клієнти, черги й, в залежності від «популярності» магазина, або аврал, або повна відсутність клієнтів.
Офіціант
Пропозицій дуже багато, і вони різні.
ПЛЮС: Зручний графік - зазвичай можна самому вибрати собі час або дні роботи, обід.
МІНУСИ: Часом, щоб донести замовлення до клієнта, потрібна чимала вправність.
Перешкоди можуть виникати як у вигляді вузьких проходів між столиками та сходів, так і у вигляді похітливих клієнтів, конфлікти з якими в кожному разі не заохочуються.
Промоутер
Інакше кажучи «роздавальник» пробників і реклам біля станцій метро або в торгових центрах. Можна також пропонувати потенційним покупцям або перехожим оцінити або спробувати якийсь новий продукт - бульйонні кубики, паштет, жуйку або сигарети.
ПЛЮСИ: Можна дати волю фантазії. Хоча зазвичай репліки промоутера жорстко регламентовані, часом можна «видати» щось від себе - головне, привернути увагу людей і не знеславити «свою» компанію.
МІНУСИ: Залежність від погодних умов. Одна справа - стирчати під дощем, обіймаючи коробки з розмоклими «зразками», інша - насолоджуватися теплом. До того ж гроші видають не відразу, а лише після закінчення рекламної акції: як говориться, «стільці вперед».
Секретар
Якщо ти акуратний, грамотно говориш і, що важливо, пристойно виглядаєш, можна спробувати себе в якості секретаря. Обов'язки - переговори з клієнтами; володіння ПК і офісною технікою обов'язкові. Щоправда, компанії воліють брати на роботу постійних секретарів, а не тимчасових. І якщо візьмуть «на час», навряд чи запропонують пристойну зарплату.
ПЛЮС: Якщо фірма солідна та ви себе виявите, можуть запропонувати роботу й згодом.
МІНУС: Велика відповідальність. Хоча чи не час дорослішати?
Оператор call-центра
Основні вимоги ті ж, що й до секретаря - ретельність, обов'язковість, акуратність і комунікабельність. Суть роботи: відповідати на дзвінки клієнтів.
Начебто б нічого особливого, але в серйозній компанії спочатку можуть запропонувати пройти спеціальні курси й лише потім, іноді після здавання іспитів, допустять до роботи.
ПЛЮСИ: Можливість кар'єрного зростання, близький за віком колектив.
МІНУСИ: Доведеться підучитися, опанувати нові комп'ютерні програми, що нелегко. З іншого боку, у житті все стане в нагоді.
Поради бувалих
Літній підробіток - ідея непогана, хоча далеко не завжди все виходить гладко. Роблячи цей крок, пам’ятайте, що:
- Місце роботи потрібно ретельно вибирати. Краще влаштовуватися у великі компанії або фірму, про яку добре відгукувалися друзі та знайомі. І обов'язково прислухайтеся до своєї інтуїції, внутрішнього голосу.
- Оформлятися на роботу обов'язково потрібно офіційно. У протилежному випадку не скаржтеся, якщо обдурять, не заплативши.
- Якщо трапиться, що це місце роботи вам підходить, влаштовуйтеся: у кожному разі й гроші, і досвід роботи зайвими не будуть. Якщо ж величина з/п для вас не головне, замисліться над перспективою роботи за спеціальністю. Швидше за все, спочатку дохід буде нижчим, ніж в «розписаних» вище професіях. Але якщо хочете добре заробляти після закінчення вишу, задумайтеся, чи не час отримувати досвід роботи.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...