Зберігайте спокій: три правила, щоб не хвилюватися перед співбесідою
Співбесіда, якою б вона не була – онлайн чи віч-на-віч, здебільшого викликає чималі хвилювання у пошукачів. Особливо хвилюються кандидати, що покладають на інтерв’ю великі надії: вони хочуть отримати роботу, постійно бояться сказати щось не те чи сісти якось не так, в результаті своєю поведінкою відлякують роботодавця і провалюють співбесіду. Якщо вам це все знайомо і вже набридло втрачати перспективні пропозиції через те, що не можете приборкати власні почуття, зібрані поради допоможуть подолати хвилювання перед співбесідою.
Приборкайте своє тіло
Часто для вдалої співбесіди необхідно не лише мати потрібний досвід та навички й уміти їх гарно презентувати, важливо потурбуватися про свій стан. І допоможуть в цьому прості, проте дієві вправи. Пам’ятайте, що між тілом та емоціями тісний зв’язок, варто використати його з користю.
Струсіть своє тіло. Коли вас буквально трясе від очікування інтерв’ю, спробуйте ще більше струснути своє тіло. Уявіть, що на плечах, руках, ногах вода, і ви ніби струшуєте її. Це допоможе вам знизити напругу та трохи розслабитись.
Дихайте. Коли вас накриває хвиля хвилювань, просто зробіть глибокий повільний вдих, затримайте дихання, а потім дуже повільно видихніть і ще раз затримайте дихання. Повторіть цю вправу декілька разів. Вона допомагає наситити мозок киснем і підвищити тонус м’язів. Завдяки цьому тіло розслаблюється, а хвилювання зменшується.
Пийте воду. Через хвилювання часто може пересохнути у роті, тоді навіть найкраща самопрезентація не прозвучить впевнено. Тож візьміть з собою на співбесіду воду або ж попросіть попити у рекрутера як тільки прийдете. Особливо актуально пити воду у спеку, щоб від хвилювання та зневоднення не втратити свідомість.
Грійте долоні. Якщо від співбесіди у вас пітніють долоні, то висушіть їх та зігрійте. Для цього помийте руки у теплій воді, розімніть пальці й насухо витріть.
Також старайтеся не хрустіти пальцями, не смикати ногою, менше торкайтеся свого обличчя. Дивіться рекрутеру в очі та говоріть у спокійному темпі: якщо помітили, що почали говорити занадто швидко чи повільно, зупиніться та продовжуйте з потрібною швидкістю.
Репетируйте перед дзеркалом
Ви будете менше хвилюватися, якщо ретельно підготуєтеся до співбесіди. Напишіть розповідь про себе та проговоріть її перед дзеркалом декілька разів, вдосконалюючи мову тіла та прибираючи зайві слова. Так само можна підготувати заздалегідь відповідь не деякі класичні запитання про ваш досвід робити, здобуті навички, досягнення з минулих місць роботи. Також складіть та вивчіть заздалегідь орієнтовний список запитань до роботодавця.
Все те, що розповідає про вас як про професіонала, повинно звучати впевнено, щоб не викликати сумнівів у роботодавця, адже ваші заминки перед кожною фразою змушують думати, що ви говорите неправду.
Прийміть ймовірність відмови
Навіть найважливішу співбесіду потрібно навчитися сприймати лише як етап працевлаштування, де ви детально знайомитеся з роботодавцем. Зрозумійте, що навіть статистично отримати відмову на співбесіді дуже вірогідно, тому не потрібно сприймати як кінець світу провалену співбесіду. Адже відмова цього роботодавця зовсім не означає, що ви поганий фахівець, просто для цієї компанії ви не підійшли, але на іншому підприємстві чекають саме на вас.
Потрібно усвідомити, що відмова на співбесіді, – це не найгірше, що може з вами відбутися, і гарна робота ще знайдеться. Тоді ви не сприйматимете співбесіду як доленосну подію, а значить, хвилюватись будете значно менше.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15667 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...