Перевірені способи підвищити рівень енергії і працездатність
Масаж обличчя допомагає зняти напругу і занепокоєння, поліпшити настрій і позбутися від втоми.
Ви зможете поліпшити концентрацію, відчувати себе бадьоріше і більше встигати.
Що варто спробувати?
1. Дихальні техніки
Для будь-якої роботи, а особливо для розумової праці, потрібна концентрація. Якщо у вас ніяк не виходить зосередитися, ви відчуваєте себе неспокійним і пригніченим – зробіть перерву на діафрагмальне дихання.
Діафрагмальне дихання – тип дихання, при якому скорочується діафрагма, розширюється живіт, а вдих і видих стають глибшими.
Як правильно дихати:
• Сядьте в зручній позі, випряміть спину, закрийте очі. Можете лягти на спину, м'яко зігнути коліна, щоб зняти навантаження з попереку.
• Зробіть глибокий вдих, наповнюючи повітрям не тільки груди, а й живіт. Щоб відчути це, покладіть на нього долоню: якщо вона піднімається на вдиху, ви дихаєте правильно.
• Повністю видихніть повітря, щоб живіт втягнувся. Але не втягуйте його спеціально.
• Поставте таймер і дихайте таким чином від 5 до 15 хвилин.
• Під час дихання не допускайте сторонніх думок, зосередьтеся на процесі.
Це базове діафрагмальне дихання, яке використовується практично в будь-яких дихальних практиках. Ви можете спробувати різні варіанти:
• Із затримкою. Зробіть вдих на 4 секунди, затримайте дихання на 7 секунд і видихніть на 8 секунд.
• Через різні ніздрі. Закрийте праву ніздрю великим пальцем і глибоко вдихніть через ліву, потім закрийте пальцем ліву ніздрю і видихніть через праву. Після декількох дихальних циклів повторіть те ж саме в іншому порядку: вдихніть через праву і видихніть через ліву.
• З подовженням видиху. Робіть вдих на дві секунди, а видих з кожним разом подовжуйте на один рахунок: вдих на 2 – видих на 2, вдих на 2 – видих на 3, вдих на 2 – видих на 4, вдих на 2 – видих на 5. Потім починайте спочатку, виконайте 2-3 рази.
Спробуйте всі техніки і з'ясуйте, що більше підходить вам. Головне тут – концентруватися на диханні, вдихати і видихати глибоко, задіюючи живіт.
2. Масаж обличчя
Іноді в спробі розслабитися ви автоматично потираєте лоб або масажуєте скроні. Така реакція невипадкова. Масаж обличчя допомагає зняти напругу і занепокоєння, поліпшити настрій і позбутися від втоми. Більш того, він має не тільки заспокійливий, але також освіжаючий і стимулюючий ефект.
Ви можете зробити масаж обличчя навіть на робочому місці, і для цього вам не потрібен фахівець.
3. Продукти, багаті залізом
Якщо у вашому харчуванні недостатньо заліза, організму не вистачає гемоглобіну – залізовмісного білка, відповідального за перенесення кисню. Симптоми залізодефіцитної анемії включають:
• втому;
• слабкість;
• бліду шкіру;
• біль у грудях, швидке серцебиття, коротке дихання;
• головні болі або запаморочення;
• холодні кінцівки;
• ламкі нігті;
• запалення язика;
• синдром неспокійних ніг.
Залізодефіцитна анемія може розвинутися при різних захворюваннях, пов'язаних з втратою крові, а також при нестачі в раціоні продуктів, багатих на залізо.
4. Робота по 90 хвилин з перервою на відпочинок
Сон людини розділений на 90-хвилинні цикли. За цей час ми встигаємо дійти до глибокого сну, а потім потрапити в відновну REM-фазу, під час якої трапляються сновидіння. Хвилеподібна природа сну пояснюється зміною мозкових хвиль – електричних частот, на яких працює наш мозок.
Учені помітили, що циклічні 90-хвилинні зміни активності є і під час неспання. Професор Університету штату Флорида Андерс Ерікссон (Anders Ericsson) з колегами досліджував діяльність елітних атлетів, музикантів, акторів і шахістів. Виявилося, що у кращих фахівців сесії роботи тривали не більше 1,5 години. Вони починали займатися вранці, влаштовували три 90-хвилинні сесії з перервами між ними і рідко працювали більше 4,5 години в день. Для найкращих результатів в будь-якому занятті Ерікссон радить уникати більш тривалої практики, щоб встигнути повністю відновитися від неї на наступний день.
Якщо у вас не вільний графік і ви не можете дозволити собі працювати лише 4,5 години, спробуйте розбити роботу на 90-хвилинні інтервали з відпочинком в 10-20 хвилин між ними.
Як вмістити все це в свій робочий день
1. Оцініть, чи достатньо продуктів з високим вмістом заліза в вашому раціоні. Норма споживання цього мікроелемента для чоловіків становить 8-10 мг на добу, для жінок – 15-20 мг на добу. Якщо заліза недостатньо, додайте більше продуктів, багатих цим мікроелементом: яловичу і курячу печінку, яловичину, індичку. Чи вистачає вітаміну С у вашому раціоні (50-70 мг на добу)? Він допомагає засвоювати залізо з продуктів і особливо необхідний для вегетаріанців.
2. Розділіть робочий день на 90-хвилинні інтервали роботи з відпочинком по 10-20 хвилин між ними. Якщо є можливість, не займайтеся однією справою довше 4,5 години в день.
3. У перервах між роботою практикуйте діафрагмальне дихання (5-10 хвилин), спробуйте різні техніки і перевірте, що підходить вам.
4. Зверніть увагу на м'язи обличчя. Якщо ви відчуваєте, що вони затиснуті, зробіть масаж.
https://lifehacker.ru/
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15667 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...