11 нерозумних помилок, які заважають розумним людям досягнути успіху
11 найпоширеніших помилок, яких розумні люди припускаються у своєму житті та роботі. Через безглуздість вони часто не досягають успіху. Тому надіємось, цей список зможе допомгти саме вам уникнути їх.
Розумні люди інколи чинять дуже по-дурному. Кілька користувачів сервісу Quora вирішили дати відповідь на наболіле запитання: "Які безглузді речі роблять кмітливі люди?". Відповіді проливають світло на те, яким чином розумні люди підривають свою репутацію і чи можливо цього уникнути.
Ось деякі з них:
1. Багато думають, але замало роблять
"Оскільки думати розумним людям легко, діяти виявляється значно важче. Дослідження й планування корисні, якщо їх помірна кількість, однак можуть створювати й небезпечну ілюзію прогресу", — стверджує підприємець із Кремнієвої долини Кріс Йє. Якщо розумна людина — перфекціоніст, вона може потрапити в капкан цієї начебто продуктивної прокрастинації і застрягати на деталях, замість того, щоб закінчити проект.
2. Їм властивий стадний інстинкт
Ендрю Янг із "Venture for America" досить детально описав такий тренд: випускники найкращих університетів гуртом ідуть у престижні сфери типу фінансів і консалтингу замість того, щоб обрати справу до душі.
Підприємець із Нью-Йорка Лі Семел погоджується: "Багато толковитих людей часто пасуть задніх, оскільки в їх вихованні не було місця для спроб чогось незвичайного чи принаймні встигнути зрозуміти, що їм насправді подобається".
3. Вони уникають ризиків
Зазвичай дуже розумні люди схильні прагнути високих результатів і, зрештою, опиняються серед таких самих високоефективних і мотивованих працівників. Однак тоді їх мотивація може звузитися до страху зганьбитися.
"Це призводить до закритості й небажання пробувати щось нове, у чому вони недостатньо кваліфіковані, через боязнь здатися колегам недостатньо розумними", — зазначає програміст Панкай Кумар.
4. Вони більше не стараються
Люди, які досягнули успіху завдяки своєму високому інтелекту, часто піддаються лінощам. "Вони відмовляються від подальшого розвитоку вроджених талантів і починають відставати від тих, хто менш обдарований, однак більше діє на практиці", — стверджує Семел.
5. Вони недооцінюють силу комунікативних навичок
Деякі освічені люди не усвідомлюють, що рівень інтелекту — лише одна зі складових успіху, а особисті зв’язки — потужний інструмент у професійному середовищі. "Вони ніколи не намагаються покращити свої навички соціальної комунікації, не вчаться підтримувати зв’язки, не просувають самих себе. А тих, хто в цьому успішний, зневажають", — додає Семел.
6. Вони не усвідомлюють власні когнітивні провали
Консультант Даніта Крауз розповідає, що розумні люди настільки звикають покладатися на свій інтелект, що бувають не в змозі зрозуміти: їх картина світу так само підвладна упередженням, як і в інших людей. Дослідження професора Торонтського університету Кіта Становича демонструє, що сильні розумом більш схильні мислити вузько, аніж ті, чий інтелект значно нижчий.
7. Вони вважають, що найважливіше мати рацію
У багатьох розумних людей сильна логіка поєднується з сильним его. Саме через цей небезпечний "тандем" вони починають думати, що коли ти завжди маєш рацію, люди починають тебе любити (насправді ж — усе навпаки), говорить Семел. Погано, коли люди сперечаються щодо питання, про яке мало знають. Однак може бути ще більш ніяково, коли вони вперто намагаються дискутувати з загальноприйнятими переконаннями.
8. Вони прирівнюють освіту до інтелекту
Неабиякі академічні заслуги наштовхують деяких на думку, що рівень інтелекту визначається дипломом ВНЗ, говорить соціолог Ліз Пуллен. У багатьох випадках диплом елітного вузу дійсно відображає рівень досягнень, однак є безліч прикладів, коли люди без вищої освіти мають значно більше кваліфікації через великий практичний досвід.
9. Вони недооцінюють інших
Певна річ, впевненість у своїх можливостях — важлива передумова успіху, але люди, які звикли до того, що їх хвалять за розум, часто стають зарозумілими. "Мені безліч разів доводилося бачити, як під час перемовин блискучі розуми випадково поступалися іншій стороні, а часом і відверто дозволяли себе обдурити, тому що вважали, що розум дав їм непереможність", — розповідає автор Тім Ромеро.
10. Вони живуть теорією й не помічають реальності
Трапляється, що розумні люди на високих посадах керуються лише теорією й забувають, що мають справу з реальними людьми. "Це може бути і нормально, якщо йдеться про розваги чи якщо наслідки такого ставлення до життя не стосуються інших", — стверджує письменник і дизайнер Олівер Деміан. Однак коли ці хитромудро вибудувані системи призводять до появи речей типу субстандартних іпотечних паперів, серйозні проблеми виникають у всіх.
11. Вони надто незалежні
Розумні люди намагаються розвивати здорову базу підтримки, яка необхідна кожному, хто хоче досягти успіху. "Без гарної підтримки будь-хто може почати йти на дно, особливо коли стикається з труднощами, припускається серйозного прорахунку чи стає жертвою злих намірів інших людей", — зазначає користувач Quora Андреа Мартін. Як розвивати базу підтримки? Методично опинятися в товаристві найбільш зрілих, доброзичливих, компетентних людей, яких лише можете знайти.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15667 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...