Інструкція по самомотивації
Бувають часи, коли навіть сама цікава, улюблена робота перестає радувати, перетворюється на обтяжливу обов'язок. Наприклад, ви довго затрималися на одній посаді, зачекалися цікавого проекту або керівник чомусь забув про ваші пропозиції. Життя втрачає фарби, зникає гострота відчуттів, виникає нудьга і роздратування. Як собі допомогти? Як повернути азарт і знову отримувати задоволення від своєї справи? Зараз прийнято часто змінювати місце роботи, сферу діяльності. Такий калейдоскоп вражень не дозволяє сумувати. Завжди є нові проекти, і сили на їх реалізацію знаходяться самі собою. Але що відбувається, якщо ви віддаєте перевагу довго і плідно працювати в одній компанії? В один «прекрасний» момент можна відчути непотрібність роботи, не побачити бажаного результату діяльності. І тоді важливо повернутися до витоків, зупинитися, зрозуміти, чому раптом ми йдемо не в тому напрямку і що ми забули передбачити.
Солодкість подолання
Найгірше, коли не бачиш сенсу у виконанні роботи. Проте вихід є завжди. Треба цей сенс придумати. Сприймайте з великою вдячністю будь-який життєвий досвід, будь-яке завдання як спосіб дізнатися щось нове. Тоді ваші «хочу» і «можу, тому що повинен» не поставлять вас перед болючим вибором. Кожна людина вільна діяти на власний розсуд в тій чи іншій ситуації. Як правило, щоб ми почали виконувати роботу, що робити "треба", необхідно, щоб це «ТРЕБА» трохи «оХОЧУтілось» ... Якщо розібратися, то «повинен» або «треба» може стати тим же, що і «хочу», тільки в іншій якості. Наприклад, хочу провести вихідні з сім'єю, але повинна поїхати у відрядження. Їхати у відрядження я повинна, тому що хочу в підсумку зробити успішну кар'єру і заслужити репутацію хорошого працівника. Нарешті, мені просто цікаво побувати в новому для себе місті, поспілкуватися з новими людьми, поділитися з ними своїм досвідом і допомогти їм вирішити завдання, з яким впоратися самотужки вони не в змозі. Допомагаючи людям, вдосконалюєшся у своїй професії. Успішна робота дає мені можливість відчувати себе комфортно. Перебуваючи в гармонії з собою, я завжди знаходжу сили і час на сім'ю. Тому я не тільки повинна, а й хочу поїхати у відрядження в ці вихідні. Таким чином, щоб успішно працювати з самомотивацією, необхідно сформулювати завдання наступним чином: «Мені треба зробити А, так як у кінцевому підсумку я хочу отримати Б». Одна проблема щоб продуктивно працювати з «треба», необхідно знати і розуміти, чого хочеш ... А чи знаєте ви, чого справді хочете? Постарайтеся все свої «треба» переломити через призму своїх «хочу». І періодично задавайтеся питанням: «А чи треба мені це? Чи веде здійснення конкретного "повинен" до досягнення мого великого "хочу" в майбутньому? »Як не крути, але шлях до« хочу »вистелений« треба »... Але всі ми маємо можливість будувати своє життя таким чином, щоб «ТРЕБА» якомога частіше було одно «ХОЧУ».
Довготривала робота на одному місці не набридне, якщо знаєш, як до неї ставитися. Самомотивація це процес, щоденна робота над своїм особистісним розвитком, гармонізація своїх "хочу" і "повинен".
Інвестиції в себе
Отже, щоб бути успішним в області самомотивації, необхідно вийти на рівень, коли «хочу» і «треба» поєднуються. Кожна людина в своєму житті є не що інше, як система його виборів: вчитися або не вчитися, працювати або не працювати, працювати з душею або механічно (не кажучи про тих щоденних виборах, які ми робимо, навіть не замислюючись про це: випити кави або чай, подивитися один фільм або інший і т. д.). І якщо людина хоче зробити, наприклад, успішну кар'єру, то це значить, що він автоматично хоче вчитися, багато і з високою віддачею працювати, показувати свою високу результативність та лояльність.
Робота і функції, які здаються на перший погляд нудними, марними і нецікавими, це перш за все внесок у скарбничку нашого розвитку. Життєвий досвід показує, що в подальшому до такого «непотрібного» часто доводиться звертатися. Але якщо змушувати себе щось робити доводиться дуже часто, життя може здатися нескінченним ланцюгом проблем. Що в такому випадку робити?
Порада 1.
Коли починати будь-яку справу не хочеться, тому що йому не видно кінця й краю, розбийте його на маленькі шматочки. Починайте робити їх послідовно, один за іншим, ставлячи собі подумки «плюсик». Побачите, справа піде веселіше!
Порада 2.
Якщо виконувати роботу не хочеться тому, що вона являє собою рутинний, технічний, малоцікавий процес, знайдіть новий спосіб її виконання. Сконцентруйтеся на пошуку рішення, яке дозволить виконати роботу швидше. Або спробуйте автоматизувати її.
Припустимо, ви зіткнулися з необхідністю звести велику кількість цифрових даних у програмі Excel. По-перше, можна позбавити себе від виконання рутинної роботи, написавши невеликий макрос (Ви не знаєте, як це робиться? Саме час освоїти!) *. По-друге, чому б не попрактикувати в останній версії Excel? Попросіть системного адміністратора встановити її вам на комп'ютер, ви ж повинні крокувати в ногу з прогресом!
Порада 3.
Час від часу, навпаки, не варто нехтувати механічної, яка не потребує «включення в процес» роботою. Використовуйте її як своєрідний антистрес, щоб привести до ладу думки.
Уявіть: ви відчули, що справи множаться, як сніжний ком, і ви не знаєте, за що братися. І згадали, що збиралися доручити секретарю роздрукувати таблички з іменами учасників конференції, розрізати їх ножицями і вставити в беджі. Зробіть це самостійно (як виняток). Ці нескладні дії, які руки зроблять самі, автоматично, дадуть можливість спокійно подумати і розставити пріоритети в справах.
Порада 4.
Коли має бути виконаний якоїсь роботи в групі, а ентузіазм для її виконання повністю відсутній, покличте на допомогу усе своє красномовство для наснаги учасників проекту. Переконуючи і мотивуючи інших людей, мимоволі мотівіруешь і переконуєш сам себе.
Порада 5.
Якщо належить виконати будь-яку роботу, яка здається нудною і нецікавою, спробуйте почати виконувати її так, ніби вона представляє для вас великий інтерес і приносить величезне задоволення. Ну просто спробуйте! Можливо, результат не змусить себе довго чекати.
Порада 6.
У щоденному виконанні робочих завдань часто допомагає формулювання проблеми у вигляді упущеної вигоди: «Якщо я зараз цього не зроблю, то все життя буду себе лаяти, що втратив таку можливість». Уявіть, що може статися, якщо зараз не виконати необхідну дію. Швидше за все, ви більш охоче розпочнете роботу.
Рада 7.
Якщо не допоміг попередню пораду, спробуйте вчинити навпаки. Уявіть, що буде, якщо ви зробите те, що плануєте (формулювання «Якщо я це зроблю, то ...»). При цьому краще візуалізувати картину майбутнього (запланований результат роботи).
Наприклад, якщо я буду відводити дві-три години в місяць на приведення в порядок своїх робочих паперів, то в майбутньому я, по-перше, заощаджу набагато більше часу на пошук потрібної інформації і, по-друге, отримаю естетичне задоволення від порядку, що панує в моєму кабінеті.
Усім смертям на зло!
У ситуації, коли змінити обставини ми не в силах, у нас завжди залишається вихід змінити свою мотивацію. Вам доручили займатися явно безперспективним проектом? Але це прекрасний шанс отримати новий досвід у незнайомій для себе області. Вам доводиться працювати під жорстким тиском, виконувати роботу в стислі терміни? Чудово, після такої бойової гарту вас вже навряд чи щось може налякати! Керівництво компанії висуває завищені вимоги до результатів вашої роботи? Чудово, що у вас такі амбітні та небайдужі лідери!
Вміння мотивувати себе це найважливіша якість професіонала, заставу ділового успіху. Адже зацікавлений в житті і роботі людина видно здалеку: у нього горять очі! З ним цікаво працювати і спілкуватися. Він завжди прагне виконувати свою роботу якісно і в строк. Він не дозволяє собі розслаблятися і хандрити. У кінцевому підсумку неважливо, як вам вдалося себе мотивувати. Головне ви знайшли в собі сили це зробити і можете пишатися собою. І якщо ви зуміли зробити це для себе, значить, зможете зробити і для інших!
Інструкція по самомотивації
1. Якщо вам не цікавий проект, знайдіть того, кому він цікавий, і запропонуйте взяти його на себе.
2. Не відкладайте в довгий ящик справи, без зайвого ентузіазму. Часто в процесі виконання вони вже не здаються такими нудними.
3. Якщо доручене завдання занадто складне, вважайте це викликом собі.
4. Розповідайте колегам і друзям про свої плани на майбутнє. Після цього вам складніше буде від них відмовитися.
5. Намагайтеся не займатися одним і тим же питанням постійно протягом робочого дня, чергуйте види діяльності.
6. Вкладайте в себе не тільки сили, але й гроші! Якщо хочете вивчити іноземну мову йдіть на дорогі курси. Чим більше грошей ви вкладете, тим більше вірогідності не кинути розпочату справу (буде просто шкода).
7. Зробіть справу краще, ніж ви робили вчора, здивуєте всіх! Інструкція по самомотивації
Джерело resume.by
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 15667 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...