Співробітники різних вікових груп: плюси і мінуси спільної роботи
Так уже влаштований наш світ, що на зміну старим канонам приходять нові правила, старе покоління змінюється на нове, таким чином відбуваються оновлення всередині цих систем. Не є винятком і різне вікове поєднання співробітників. Постійна зміна співробітників – стандартне вливання нових кадрів у робочий колектив. Саме тому в робочих колективах на підприємствах, у компаніях найчастіше зустрічаються співробітники різного віку.
Такі відмінності у вікових категоріях співробітників, на думку багатьох психологів, йдуть на користь колективу співробітників. Але в цьому є як мінуси, так і плюси.
Вікові категорії працівників, як правило, діляться на такий класичний вік:
- 18-25 років (молоді працівники в компанії, на виробництві, які, як правило, відчувають зневагу до авторитетів, мають завищені вимоги до оплати праці, бажають отримати бажане одразу);
- 25-35 років (класичний вік співробітників на підприємстві, які вже мають інформаційну базу, а також накопичені вміння. Вони добре володіють сучасними технологіями, знають, чого хочуть);
- 35 років і вище (компетентні фахівці, які прагнуть до стабільності, впевненості в завтрашньому дні, працелюбні і відповідальні. Володіють сучасними технологіями на стільки, на скільки їм дозволяє вік).
Плюси спільної роботи співробітників різних вікових груп
Найбільший плюс спільної роботи співробітників різного віку полягає у тому, що і ті, й інші можуть скористатися обставинами та отримати користь від спільного спілкування. Старша категорія співробітників може скористатися вміннями молодих і перейняти досвід роботи з інформаційними технологіями. Для молодих і менш досвідчених працівників старша категорія фахівців – можливість отримати практичний досвід і вміння роботи. Вони можуть стати справжніми наставниками в професійній діяльності.
Мінуси спільної роботи фахівців різного віку
До мінусів спільної роботи фахівців різних вікових категорій, звісно, належать відмінність у поглядах на життя і різні життєві принципи, які часом не дозволяють знайти компроміс для обох сторін.
Різниця у віковому складі робочого колективу – неминучий і необхідний чинник, який не тільки привносить креативне мислення, а й нові погляди, які спрямовані на розвиток.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...