Як поводити себе на співбесіді
Співбесіда з роботодавцем - запорука успішного працевлаштування
Як створити позитивне враження про себе у роботодавця, з яким Ви ведете розмову про працевлаштування? Як побудувати цю бесіду? На чому сконцентрувати увагу співбесідника? Як продуктивно використати час, відведений для бесіди? Ці та інші запитання в умова конкуренції на ринку праці набувають особливого значення. Що можна порадити безробітному?
Перед тим, як прийти на співбесіду до роботодавця, зберіть інформацію про дане підприємство. Це допоможе Вам краще уявити свою майбутню діяльність і уникнути помилок. Людина, яка претендує на керівну посаду, своїми діями повинна засвідчити поінформованість про діяльність компанії. Заздалегідь підготуйте відповіді на можливі запитання: "Що Ви знаєте про нашу фірму?", "Чим Вас приваблює ця посада?", "Чому Ви вирішили змінити роботу?" і т.п.
Щоб відповісти на подібні запитання, слід спочатку вивчити вимоги до даної посади та її перспективи. В усякому разі, відповіді типу: "Для мене це питання честолюбства" або "Мене приваблює зарплата" дуже не бажані.
Зверніть увагу на свій зовнішній вигляд і манери. Вони відіграють основну роль. Хороші манери кандидата завжди позитивно впливають на роботодавця.
Багато працівників, що проводять співбесіду, звертають увагу на взуття кандидата і підбір кольорової гами в його одязі. Жінці, яка влаштовується на роботу, безумовно, слід підкреслити свою привабливість. Не можна, однак, одягатись екстравагантно, вести себе занадто самовпевнено. Не запізнюйтесь на співбесіду.
Поводьте себе ввічливо і просто. Постарайтеся бути ввічливим з кожним, кого Ви зустрінете в приміщенні фірми, оскільки нерідко начальники після співбесіди цікавляться думкою про кандидата в секретаря або рядового працівника. Не просіть дозволу подзвонити й не давайте номер телефону офісу, в який Ви влаштовуєтесь, своїм знайомим, щоб вони розшукували Вас там під час співбесіди.
Будьте терплячі. Оскільки в таких випадках тривалість зустрічі визначити не можна, не виявляйте нетерпіння, якщо Вас попросять почекати в приймальні. Якщо Ви змушені були піти, залиште записку з ввічливим поясненням причин того, чому ви пішли з обіцянкою подзвонити пізніше й узгодити час нової зустрічі.
Як поводити себе під час співбесіди ?
Як правило, працівник, який проводить співбесіду, намагається створити максимально сприятливу атмосферу для кандидата, оскільки тільки за такої умови він зможе визначити, чи та Ви людина, яка йому потрібна. Пам'ятайте, що деякі особливості поведінки кандидата (наприклад, м'яке, в'яле рукостискання) з самого початку можуть викликати до нього антипатію.
Будьте спостережливі.
Може якісь деталі допоможуть Вам зрозуміти наміри співбесідника, або його звички і смаки. Не забувайте, що завжди корисно виявити спільні інтереси.
Не поводьте себе розв'язно. Доброзичливе ставлення працівника кадрової служби не означає, що Ви негайно ж повинні переходити з ним на "ти". Якщо він приймає Вас без піджака, Ви не повинні знімати свій без запрошення.
Покажіть співбесіднику, що слухаєте його з цікавістю. Багато починають розмову з короткої інформації про підприємство і посади, на яку претендує кандидат. Задавайте співбесіднику запитання, вставляйте слова "розумію","дуже цікаво", всіляко виказуйте своє зацікавлення розмовою. Не відповідайте коротко. Намагайтеся давати розгорнуті відповіді, що дозволяють оцінюючому Вас працівнику отримати інформацію, яка його цікавить. Випереджайте його запитання. Можете бути впевнені, що це буде оцінено позитивно. У той же час не будьте багатослівним і не давайте зайвої інформації.
Слідкуйте за співбесідником. Якщо бачите ознаки нетерпіння або втоми, змініть тему, задайте запитання, щоб пробудити його цікавість до Вас. Вимагайте інформацію про посаду, на яку Ви претендуєте і підприємство в загальному. Намагайтеся задавати обдумані і нестандартні запитання. Пам'ятайте, що за ними співбесідник оцінює Вас.
Не перехвалюйте себе. Навіть, якщо Ви зобов'язані своїми заслугами перш за все самому собі, ніколи не підкреслюйте цього, звертайте увагу на добрі відносини з колегами, частіше говоріть "ми". Якщо Ви спеціаліст широкого профілю, зверніть увагу на якийсь свій недолік в одній із спеціальностей, це покаже, що Ви відчуваєте себе впевненіше в інших сферах діяльності й не ховаєте хибних сторін.
Зізнавайтеся в своїх колищніх помилках. Це свідчить про те, що Ви підвищуєте свій діловий рівень і вмієте вчитися на власному досвіді.
Зізнайтесь, що Ви не знаєте, як відповісти на запитання співбесідника. Деякі запитання побудовані так, що на них не можна дати конкретну відповідь.
Якщо Ви помітите, що Ваш співбесідник чогось не знає або не розуміє, не підкреслюйте це й не намагайтеся його вчити.
Як поводити себе після співбесіди?
Наміри співбесідника перервати зустріч виявляються дуже чітко. У такому разі підніміться зі стільця й запитайте: "Може, Вас цікавить щось інше?". Це дозволить виграти час, одержати нову інформацію.
Не соромтеся спитати оцінюючу Вас особу, коли Ви отримаєте відповідь. Але не намагайтеся бути занадто настирливим. Тільки у випадку, якщо у Вас є інші пропозиції, подзвоніть йому й поясніть ситуацію.
Деякі кандидати після розмови посилають листи з подякою або просять спільних знайомих нагадати про себе. Ні в якому разі не робіть цього. Краще під час бесіди дипломатично натякніть, що Ви знайомі з таким-то працівником фірми, з яким в минулому успішно працювали. При потребі, особа, що проводить бесіду, звернеться до нього за інформацією.
Якщо під час зустрічі Ви зрозуміли, що це місце Вас не цікавить, не соромтеся сказати про це співбесіднику, подякуйте йому за увагу до своєї особи.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...