Що потрібно знати, перш ніж змінити професію
Work.ua не міг пройти повз соціального проекту "Твій особистий Upgrade" від компанії "Майкрософт Україна", який має намір показати, як інформаційні технології, Windows 10 і особиста мотивація людини можуть допомогти реалізувати мрію.
Одна з героїнь проекту доводить, що зробити з мрії професію реально. Її наставник поділився з Work.ua порадами, що важливо знати перед тим, як зважитися змінити кар'єру.
Раніше способи заробити гроші передавалися у спадок, залежали від соціального статусу або географічного положення. Але нам пощастило, у нас більше можливостей вибирати свою справу життя, хоча не завжди це виходить відразу. Якщо ви зрозуміли, що нинішня робота вганяє вас в зневіру і серце лежить зовсім до іншого, потрібно діяти. Як саме - розповідає Володимир Дегтярьов.
1. ЗБЕРІТЬ ІНФОРМАЦІЮ
В першу чергу, зберіть якомога більше інформації про бажану професію, галузі або новий спосіб заробітку. Важливо зрозуміти, чи дійсно все так, як ви уявляєте.
Пошукайте в своєму ближньому або дальньому оточенні людей, які вже працюють у цій сфері, покличте їх на каву і дізнайтеся, наскільки близькі ваші уявлення до реальності. Якщо знайомих не знайшлося, можна знайти таких людей на спеціалізованих семінарах, лекціях чи курсах. На подібних заходах люди часто відкриті до спілкування, крім того, ви дізнаєтеся щось корисне про своє майбутнє справі життя.
2. ПОЧНІТЬ З МАЛОГО - СУМІЩЕННЯ
Якщо ви дізналися все про свою нову професію і зрозуміли, що це "вона", можна приступати до дій. Для початку спробуйте поєднувати цю справу з поточною роботою. Це може бути недержавний або волонтерський проект, де ви зможете потренуватися виконувати ті завдання, за які потім будете отримувати гроші.
На даному етапі знову можуть стати в нагоді ваші старі або нові знайомі, які працюють в цій сфері. Розпитайте, чи не потрібна кому допомогу. Швидше за все, це будуть базові завдання, але ази важливі в будь-якій професії. Можливо, вам доведеться попрацювати ввечері, після основної роботи. Як то кажуть, "важко в навчанні, легко в бою".
3. ВИЯВІТЬ ВІДСТУНІ ЗНАННЯ
На наступному етапі вам потрібно проаналізувати свої знання і вміння, щоб виявити прогалини. Вчитися потрібно завжди, а вчитися з користю для кар'єри ще й далекоглядно. Важливо зауважити, що відсутні навички можуть бути не пов'язані з професією безпосередньо.
Припустимо, вам доведеться спілкуватися з великою кількістю людей, а ви відчуваєте, що вам не вистачає комунікативних навичок. Тоді ви можете взяти уроки ораторської майстерності, навіть якщо ви не будете виступати безпосередньо на сцені. Варто зауважити, що стресостійкість - це теж якість, яка купується. Наприклад, йога і медитації допомагають розставляти пріоритети, вчать витримці і терпінню.
4. ПРИЙМІТЬ ОСТАТОЧНЕ РІШЕННЯ
Підготовчий етап можна вмістити в тимчасові рамки. Все залежить від вашої нової справи і вас самих. Але рано чи пізно потрібно приступати до рішучих кроків. Іноді цей етап може бути найпершим.
"Наприклад, учасниця проекту "Кар'єра Upgrade" Карина Поліщук зрозуміла, що без кардинальних змін далі рухатися не зможе. Вона залишила роботу в банку і прийшла в проект з метою створити фітнес-студію для мам і малюків. Вже разом ми визначили і сформулювали її мету, провели аудит навичок і здібностей, намалювали карту необхідних якостей і умінь, визначили зони росту, склали план дій, зустрічей, дзвінків і досліджень. Свої кроки Карина фіксує в щоденнику, тому бажаючі можуть за ним стежити і почерпнути щось нове", - резюмує на прикладі Володимир Дегтярьов.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...