Як оцінюють особистість шукача: 10 питань
Роботодавець шукає в претендентові не тільки набір «технічних» навичок, а й певні риси характеру, індивідуальні особливості. Скажімо, для роботодавця важливо, щоб новий співробітник вписався в норми корпоративної культури - прийняв зразки поведінки і спілкування в компанії як свої власні. Якщо рекрутеру доведеться вибирати між претендентом з блискучими «технічними» даними (спеціалізовані навички, досвід) і особистими якостями, які дозволять шукачеві легко зійтися з керівником і колегами, то вибір, швидше за все, буде на користь другого.
Щоб зрозуміти, що шукач представляє собою як особистість, рекрутери використовують на співбесіді особливі питання - на виявлення особистих якостей і рис характеру.
1. «Якби тут зараз був присутній ваш кращий друг, що б він сказав про вас - чому з вами добре дружити?»
Питання допомагає рекрутерам зрозуміти, наскільки ваш характер і цінності відповідають цінностям компанії, наскільки гармонійно ви впишетеся в колектив.
Як відповідати? Уявіть, що на співбесіді і правда присутній ваш близький друг і подивіться на себе його очима. Питання нескладне і навіть приємне - напевно вам буде цікаво влаштувати такий «уявний експеримент». Намагатися показати себе в більш вигідному світлі, ніж це є насправді, не має сенсу. Якщо в компанії цінують залізну хватку, а ви м'яка і розуміюча людина, працювати вам буде некомфортно. Навпаки, якщо вас розглядають як кандидата на позицію, яка передбачає рутинну, «паперову» роботу, а у вас надлишок енергії, співпраця теж не складеться. Так що оптимальний варіант, в будь-якому випадку - розповісти про себе щиро.
2. «Якби ви могли змінити в собі одну якість (рису), що б ви змінили?»
Питання показує, чи можете ви об'єктивно судити про себе, свої достоїнства і недоліки. Чи бачите ви можливості для вдосконалення? Якщо так, це добре вже само по собі. Якщо ви вкажете на одну зі своїх якостей, розповісте, що ви вже працюєте над нею (покращуєте, підвищуєте, навпаки, викорінюєте), і проілюструєте таку роботу прикладом, то отримаєте сто очок в турнірну таблицю. Наприклад, вам здається, що у вас недостатньо яскраво виражені лідерські якості, а у вас є бажання керувати людьми. За останні роки ви побували на двох тренінгах з лідерства, завдяки яким останні два місяці успішно керуєте (керували) робочою групою.
3. «Якби ви були твариною, то якою?»
Тут немає готового рецепту, як відповісти. Важливо дати волю уяві і відповісти, не дуже довго роздумуючи. Вибір можна обґрунтувати. Наприклад, ви могли б бути бобром, тому що ви дуже працелюбні і можете рутинну роботу виконувати довгий час без втрати якості. Або ви уявляєте себе вороною, бо любите бути в курсі всіх подій (при цьому, звичайно, дотримуєтеся принципів конфіденційності, і щодо пліток - ні-ні). Загалом, пофантазуйте. Правильної відповіді як такої немає.
4. «Яким був найбільш хвилюючий момент у вашому житті?»
Добре, якщо це був момент, коли ви стояли біля трампліну, не наважуючись стрибнути, а потім стрибнули і відчули захоплення від того, що вам вдалося подолати страх. Або це було ваше перший публічний виступ - наприклад, презентація, і після неї ви відчули себе впевненіше як спікер.
В жодному разі ми не закликаємо вас вигадувати історії - розповідайте справжню. Просто знайдіть історію, яка найбільш яскраво презентує вас як особистість.
5. «Уявіть, що вашого останнього керівника запропонували описати вас в трьох словах. Що це були б за слова?»
Тут родзинка в тому, що описати потрібно коротко. Рекрутеру потрібна інформація про ваш стиль співпраці з керівником, так дайте йому ці відомості, відповівши на питання (бажано максимально правдиво).
6. «Що надихає вас у професійній сфері?»
Цим питанням рекрутер, швидше за все, намагається розкрити вашу мотивацію і зрозуміти, наскільки вона відповідає цінностям компанії. Якщо вас надихає висока зарплата - це одне. Якщо ж професійний розвиток важливий для вас сам по собі - щоб виконувати більш цікаві і складні завдання, розвивати здібності, розширювати горизонти - це інше. І, як ви можете здогадатися, другий варіант в очах роботодавця виглядає більш переважно.
7. «Розкажіть про стресову ситуацію в роботі, в якій вам довелося побувати. Як ви впоралися?»
Питання допомагає зрозуміти, як шукач справляється зі стресами: чи здатен він в напруженій ситуації поводитися тактовно, не конфліктно; чи може він взяти на себе роль лідера і надихнути колег на пошук ефективного рішення; чи здатен претендент зібратися, сконцентруватися на вирішенні проблеми, приглушивши емоції. Згадайте про одну з найяскравіших стресових ситуацій у вашому досвіді (звичайно, з позитивним результатом) і розкажіть, бажано детально, з почуттям – так, ніби, розповідаючи, ви пережили її знову.
8. «Що вас найбільше надихає в особистому житті?»
Нас як фахівців характеризують не тільки якості, які ми виявляємо на роботі - нас характеризує і особисте життя: з ким ми спілкуємося і як, яким справам віддаємо перевагу, в чому черпаємо енергію. Просто розкажіть про себе, як є насправді - знову ж таки, правильної відповіді не існує.
9. «Припустимо, ви - знаменитість. Хто ви?"
Пограйте в цю гру, приміряйте на себе образ відомої особистості - талановитої, яка домоглася успіху за рахунок здібностей, наполегливості та професіоналізму. Мабуть, не варто гаряче визнаватися в любові до актриси з улюбленого серіалу. А ось представники рейтингів Forbes будуть згадані дуже доречно.
10. «Ви коли-небудь грали в спортивній команді?»
Якщо так, це плюс. Скористайтеся можливістю і додайте собі балів - поділіться враженнями про командну взаємодію, яку ви відчули на собі. Розкажіть про роль, яку виконували в команді, як надихалися почуттям перемоги, які емоції відчували від взаємодії з товаришами по команді. Якщо спортивного досвіду у вас не було - значить, не було; це не применшує ваших достоїнств.
Як висновок хочемо ще раз підкреслити: не має сенсу малювати для роботодавця образ, який не відповідає дійсності. По-перше, фальш буде швидко виявлена. По-друге, навіщо вам співпраця з компанією, цінності якої не відповідають вашим власним? Правильно, нема чого. Так що краще, що ви можете зробити - бути собою.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...