Як розпізнати недобросовісного роботодавця
Майбутня зустріч з роботодавцем завжди хвилююча. Необхідно справити гарне враження, продемонструвати професіоналізм, бажання навчатися, обговорити безліч важливих питань. Найчастіше у претендента немає часу на аналіз достовірності інформації, яку йому надає роботодавець. Однак слід пам'ятати, що на співбесіді потрібно звертати увагу на суть пропонованих умов роботи та оплати.
Досвід показує: найчастіше недобросовісні роботодавці обманюють майбутнього працівника, вводячи його в оману з фінансових питань. У більшості своїй здійснюються махінації з виплатою обіцяного окладу. Що вас має насторожити?
Вам обіцяють платити набагато більше, ніж за офіційними відомостями, у яких ваш заробіток буде близький до мінімального. Якщо у вас є бажання працювати саме в цій компанії, обговоріть свої умови. Наполягайте на оформленні договору з відповідними положеннями і на можливості їх обміркувати.
Вам називають невизначену суму заробітної плати, наприклад: будете отримувати від 3000 гривень... Уточніть, від чого залежатиме реальна величина зарплати. Цілком можливо, роботодавець лукавить, додаючи до початкової суми можливі надбавки. А реально може виявитися, що виплати премій трапляються нерегулярно і мало залежать від ваших зусиль, а визначаються результатами роботи всього колективу.
Ще до влаштування на роботу вам пропонують внести гроші за оформлення якихось документів, навчання. Ці пропозиції краще відхилити відразу - вони характеризують несумлінного роботодавця.
Сьогодні досить часто оголошення про працевлаштування розміщають представники мережевого маркетингу. Нерідко вони, співпрацюючи з медичними компаніями, займаються поширенням засобів корекції ваги, вітамінів, харчових добавок. Багато хто з таких роботодавців виконують два завдання: набирають у штат співробітників і одночасно рекламують товар. На співбесіді вам можуть запропонувати пройти обстеження, переконуючи у використанні новітніх прогресивних методик. Якщо погодитеся, вам, швидше за все, пропишуть курс рекламованих засобів для лікування всіх недуг. Поставтеся з обережністю до такого роду пропозицій.
Серед інших вивертів недобросовісних роботодавців можна виділити нескінченний випробувальний термін без оформлення трудового договору; депреміювальну угоду, тобто накладання штрафів за надумані провини; суміщення посад без збільшення заробітної плати і багато іншого.
Тож будьте обережними при пошуках роботи.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...