Кар'єра не складається: що робити?
Ви віддали своїй професії кілька років, але так і не просунулися по службовій драбині. Чи означає це, що ви - невдаха? Зовсім ні! Це говорить лише про те, що вам пора змінювати сферу застосування своїх знань і навичок.
Це дуже прикро: прийти на роботу молодим талановитим фахівцем, п'ять, а то й десять років прагнути зайняти більш високий статус в компанії, але так і залишитися нехай і знаючим, але рядовим...
Якщо у вас сталося така ситуація, напевно ви замислюєтеся над тим, що, мовляв, ви - невдаха, і вам належить весь час, що залишився до пенсії, із заздрістю дивитися на колег, які бадьоро крокують кар'єрними сходами вгору.
Чому кар'єра не задалася?
Може бути кілька вельми вагомих причин, через які ви не змогли досягти кар'єрних висот, причому ці причини зовсім не говорять про те, що вам не щастить!
- Вам не подобається ваша професія. Так, ви володієте потрібними знаннями та досвідом, але за складом своєї особистості ви - не бухгалтер, не педагог і не продавець. Хоча ви і виконуєте свої обов'язки нітрохи не гірше за інших. Не проявляєте ані краплі творчості або ентузіазму, хоч і не проти отримувати більш високу зарплату.
- У компанії висока конкуренція. Так вже склалося, що у вашій компанії багато більш талановитих і здібних, - як вам здається. Ви зосереджені на тому, щоб обігнати їх, показати керівництву, що ви набагато вище їх за класом як фахівець. Такі змагання не призводять ні до чого хорошого. У колективі розжарюється обстановка, виникають плітки або інтриги.
- Вузька спеціалізація - не для вас. За складом своєї особистості, ви більш схильні до того, щоб працювати на стику різних професій. Наприклад, в консалтингу або багатопрофільному менеджменті, де потрібні і вузькопрофільні знання, і вміння спілкуватися з клієнтом, і навички роботи з документами.
Як дати поштовх своїй кар'єрі?
Якщо ви відчуваєте себе не на своєму місці, прийшов час замислитися про зміну компанії або навіть професії. Це не так страшно, як вам здається, тим більше, що, володіючи багажем знань, ви в будь-який момент можете повернутися до своєї колишньої професії. Подумайте: які у вас є набуті знання та навички, і як ви можете застосувати їх в іншій сфері.
Задумайтесь про відкриття власної справи. У вас є достатньо досвіду, так чому б не стати на чолі нехай маленької, але власної компанії? Це дасть вам шанс побувати не тільки в ролі виконавця, а й спробувати себе в ролі керівника.
Вчіться у своїх колег. Якщо в компанії досить багато талановитих та успішних колег, замість того, щоб їх наздоганяти і переганяти, сприймайте їх як своїх вчителів. У кожного успішного фахівця є чому повчитися: один вміє правильно розподіляти навантаження протягом усього робочого дня, інший систематизує дані, застосовуючи свій підхід. Третій наділений здатністю видавати творчі ідеї... Подумайте: у чому досвід та вміння ваших колег можуть бути корисними для вас?
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...