Якщо ви втратили роботу…
Ви залишилися без роботи. Страх, розгубленість, тривога - це те, що відбувається з більшістю людей в такій ситуації. Але втрата роботи - це не катастрофа, життя на цьому не закінчується. Дотримуючись певних правил, можна впоратися з проблемою, що виникла, та активно протистояти їй. Як?
По-перше, необхідно заспокоїтися, не впадати у відчай - це зробить ваше життя ще важчим.
По-друге - взяти невеликий тайм-аут - відпочити днів 2-3. За цей час ви впораєтеся з емоціями, а коли вщухне тривога - подумаєте, що робити далі.
По-третє - не думайте про себе як про людину, що зазнала у житті невдачі. А звільнення нехай вас не бентежить, адже навички та професіоналізм залишилися при вас. Якщо вас скоротили, то соромитися і приховувати це не потрібно. Скоротили не вас як фахівця, а вашу посаду, і не тільки вашу.
По-четверте - не жалійте себе, не дозволяйте жаліти себе іншим - це позбавляє здатності ефективно діяти. Займіться краще обдумуванням нових планів і проектів.
По-п'яте - проаналізуйте поточний стан справ, оцініть ситуацію, що склалася, і зрозумійте, що вихід із неї залежить тільки від вас.
По-шосте - визначте в собі сильні і слабкі сторони і відповідно сформуйте цілі, заради яких варто потрудитися. Вирішуйте, що для вас є цінним, що ви конкретно хочете отримати. У вас повинна бути рішучість діяти, так як цілі стають реальними тільки в результаті конкретних дій. Як відомо, досить часто ми володіємо потрібними ресурсами, але не використовуємо їх на повну силу.
І сьоме - не відкладайте пошуки роботи на більш сприятливі часи. Пошук нової роботи найкраще вести системно, а не від випадку до випадку, поступово використовуючи всі можливі варіанти працевлаштування. У цей час дуже важливо бути впевненим у своїх силах і вірити, що пошуки роботи завершаться успішно. Головне - мислити позитивно.
Не витрачайте дорогоцінний час на міркування про те, що все могло бути зовсім інакше. Подивіться на ситуацію з іншого боку. Навіть у такій неприємній події, як втрата роботи, можна побачити щось позитивне. Пошук нової роботи - відмінний стимул до розвитку та самореалізації. Розглядайте це як ще один крок вперед, як певний етап у житті. Може, вам давно пора професійно зростати або перемінити кваліфікацію, і тепер життя дає такий шанс. А може, варто змінити нудну рутинну роботу на справу, яка вам до душі?
Оцініть свій досвід і постарайтеся зрозуміти, в яких ще сферах діяльності можна знайти застосування професійних навичок та знань. Розглядайте весь спектр пропозицій, не відмовляйтеся від співбесід. Відстежуйте ситуацію на ринку і відповідно коригуйте свої амбіції і очікування по зарплаті.
Звичайно, залишитися без основного джерела доходів - це неприємно. Але це зовсім не привід впадати у відчай - маючи за плечима досвід роботи, певні професійні навички і знання, ви зможете знайти нову роботу навіть в умовах непростої ситуації на ринку праці.
http://www.dcz.gov.ua/chk/control/uk/index
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...