10 помилок молодих фахівців на співбесіді
Навчальний рік закінчується, і хтось вже в червні-липні почне шукати першу роботу в своєму житті. Для випускників, які через кілька місяців почнуть будувати свою кар'єру - профілактика помилок, які можуть перешкодити хорошому старту.
1. Сарказм
Гострі жарти, фірмові прищури і поблажливе ставлення до оточуючих залиште доктору Хаусу. На початку кар'єри категорично доречна скромність, вихованість і доброзичливий тон у спілкуванні. Посміхайтеся, будьте приємним співрозмовником.
2. Епатаж
На співбесіду приходять в одязі ділового стилю, татуювання не виставляють напоказ, пірсинг в губі теж швидше недоречний. Зрозуміло, все це - ознаки вашої індивідуальності, і ніхто не вправі вам забороняти бути самим собою, але є корпоративна культура і дрес-код, і у цих наданих правил є свої корисні функції. Перед співбесідою корисно подумати про те, що без вас компанія, швидше за все, не розвалиться. Так що запрошення на співбесіду - це тільки шанс.
3. Непідготовленість
Ви повинні бути в курсі новинок в індустрії, в якій хочете знайти роботу, і ви повинні розуміти, в яку компанію йдете на співбесіду. Тому підготуйтеся. Якщо не вистачає практичних навичок, почитайте статті практиків в Інтернеті. Будьте впевнені, що володієте основними інструментами, які використовуються в цікавій для вас професії. І зайдіть на сайт компанії перед зустріччю з роботодавцем.
4. Стиль casual
Один рекрутер сказав нам, що на нього справив велике враження шукач, який одягнув сорочку і краватку на відеоінтерв'ю. Серед ділових речей можна знайти щось стильне, що підкреслює ваш смак, що не віддає нафталіном. А ось футболку з завзятим написом краще залишити для іншого випадку - не для співбесіди.
5. «У-упс!» під час відеоінтерв'ю
Рекрутер, який наймає фахівців в Google, розповідає, що одного разу на співбесіді по скайпу шукач несподівано підхопився і почав ловити кота, який намагався вибратися з будинку через кватирку (до речі, шукача все-таки взяли). Скайп-інтерв'ю створює ілюзію неформальності, але це лише ілюзія. Прослідкуйте, щоб роботодавець не споглядав під час бесіди білизну на спинці вашого стільця або тарілки із залишками бутерброда на журнальному столику.
6. Торг про зарплату
Чим пізніше це питання виникне під час співбесіди, тим краще. Не вистрілюйте питанням про зарплату на перших стадіях зустрічі - у роботодавця це викличе роздратування. Якщо з вами спілкуються довго, ґрунтовно, запрошують на наступні етапи співбесіди - це ознаки, що в вас зацікавлені. Поки таких ознак немає, питання про гроші краще не ініціювати.
7. Оформлення листа
Рекрутери дуже люблять відкривати файли і їх зберігати - у них же дуже багато часу на відбір претендентів... Максимум інформації вкладайте в тіло листа - не в прикріплені файли. Посилання на портфоліо - в тілі. Резюме теж можна дати у вигляді посилання - наприклад, на профіль в LinkedIn (припустимо, як доповнення до вкладеного резюме - нехай рекрутер сам вибирає, що йому зручніше переглянути).
8. Профілі в соціальних мережах
Так, знову роботодавець наступає на вашу індивідуальність.:) 8 з 10-ти роботодавців, якщо ви пробуєтеся в сучасні, прогресивні компанії, заглянуть у ваші профілі в соцмережах. Подбайте, щоб роботодавці не побачили там щось, що їх відштовхне: ваші фото ню, нецензурну лексику та інший компромат.
9. Акцент на цілі
Коли у молодого фахівця є мета пошуку роботи - це добре. Але часто шукачі, вказуючи мету в першому рядку резюме великими буквами, використовують кліше або пишуть ні про що. Або вказують занадто амбітну мету - вибачте, не за зростом. Якщо у вас немає ідей про те, що написати про мету пошуку - не пишіть нічого.
10. Неголені
На співбесіду молоді люди приходять з гладким підборіддям. Звичайно, з урахуванням індивідуальності. Якщо ви носите бороду, навряд чи це стане перешкодою для отримання роботи. А ось поєднання креативної бороди, вусів, сережок, тату та інших ознак молодіжних субкультур, виставлених напоказ, і все це разом - може.
Квінтесенція помилок, яких припускаються молоді фахівці - це резюме на три сторінки за відсутності досвіду. Деякі випускники так намагаються надати резюме вагу, що включають туди багато непотрібної інформації. Рекрутер розуміє, що у випускника не може бути значного послужного списку; йому важливо не бачити багато тексту, а розуміти, чому даний шукач підходить під цю посаду. Так що краще менше відомостей, але конкретніше. Пам'ятайте, що рекрутер витратить на знайомство в вашим резюме 6 секунд, і ще 30 - якщо воно його зацікавить.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...