Нестандартна співбесіда
Багатьом шукачам роботи відомо про незвичайні типи співбесіди з роботодавцем.
Наприклад, стрес-інтерв'ю, на якому можуть грубіянити, перейти на «ти» без попередження, затримати понад призначений час на 30 хвилин. Можуть проводити співбесіду кілька людей, в тому числі, двоє в режимі «добрий слідчий - злий слідчий» (коли один буде тиснути, а інший буде говорити добрі слова), ставити провокаційні запитання і т.п. Вас можуть навіть посадити під софіти, створити в кімнаті дуже низьку або дуже високу температуру.
Що робити в такій ситуації? Пам'ятайте про те, що вибирають не тільки вас, але й ви теж вибираєте. Ви - людина з почуттям власної гідності, ви поважаєте себе, ви гідні поваги. Якщо вам починають грубіянити, ви маєте право попросити змінити тон, повернутися на «ви». Якщо вас дуже сильно затримують, то ви маєте право підійти до секретаря і запитати, коли відбудеться співбесіда. Якщо не отримуєте чіткої відповіді, то маєте право розвернутися і піти. Цілком можливо, що вас повернуть з охорони і скажуть, що ви пройшли перший тест. Зрештою, коли ви відчуваєте, що на вас чиниться тиск, ви цілком можете запитати: я потрапив на стресову співбесіду чи у вас прийнятний такий стиль спілкування в компанії? Це теж вихід з ситуації. Якщо ви зловите роботодавця «за руку», то, швидше за все, ваше подальше спілкування пройде в приємній атмосфері.
Стресова співбесіда проводиться з претендентами на ті посади, які передбачають роботу в умовах сильного стресу - це менеджери з продажу, по роботі з клієнтами, де потрібно тримати себе в руках, постійно дотримуватися коректності, бути ідеально ввічливим і т. д.. Вас перевіряють на те, що ви не втратите самовладання в складній ситуації, що ви зможете завжди знайти вихід, вирішити поставлене завдання.
Ще один стресовий елемент, який може з'явитися на співбесіді, - це поліграф або детектор брехні. Тут слід пам'ятати, що без вашої згоди ніхто не має права вас змусити проходити інтерв'ю з використанням детектора брехні. Але роботодавець має право вам відмовити у співбесіді, якщо ви відмовляєтеся говорити з використанням поліграфа.
В принципі, нічого страшного в цьому пристрої немає. Він аналізує хімічні процеси, які відбуваються в організмі: підвищення температури, пітливість, тремтіння рук - ті ознаки, які свідчать про обман. Виходячи з цього, роботодавець визначає, брешете ви, відповідаючи на питання, чи ні. Нічого не станеться, якщо ви відповісте на кілька запитань, тримаючи руку на поліграфі. Ніхто вас за це не притягне до відповідальності. Якщо вам пропонують пройти таке інтерв'ю, не відмовляйтеся, випробуйте себе, свої сили. Якщо відмовитеся проходити інтерв'ю з поліграфом, вам відмовлять відразу, а якщо погодитеся, то можливо, вас візьмуть на роботу. У будь-якому випадку, ви придбаєте цінний досвід і будете знати, до чого готуватися. Є професії, які припускають використання детектора брехні, наприклад, продавці ювелірних магазинів.
Тож навіть нестандартну співбесіду можна пройти з гідністю. Бажаємо успіху!
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...