Правильні та неправильні причини змінити роботу
Під час пошуків роботи ви стикаєтеся з критичною проблемою: розгледіти довгострокові можливості для кар'єри, читаючи опис вакансії, надзвичайно складно. Винні в цьому найчастіше менеджер і рекрутер, які наймають. У пориві закрити пролом в команді якомога швидше кращим з можливих кандидатів вони, недовго думаючи, додають до фактичного опису роботи потенційні можливості.
В цьому випадку проникливій людині добре б розуміти, що за зовнішнім лоском описаної роботи, що обіцяє нові кар'єрні вершини, може переховуватися міна уповільненої дії. І вже через рік доведеться знову шукати нову роботу. Ці нехитрі кроки допомагають скласти правдиве уявлення про кар'єрні перспективи:
1. З'ясовуйте, що насправді потрібно від людини на цьому місці. Запитайте про це менеджера, що наймає, або рекрутера прямо. Задайте питання про головні цілі, досягнення яких дозволить говорити про успіх нового співробітника. З'ясовуйте очікування щодо людини на цій посаді, обсяг роботи, наявні ресурси і цінність цієї роботи в масштабах всієї компанії.
2. Перетворюйте «теорію» на «практику». Коли вас просять заповнити анкету із зазначенням ваших навичок або вирішити головоломку, запитаєте, як ці навички будуть використовуватися в роботі. Якщо ви не чуєте виразної відповіді, то це серйозний дзвінок про те, що вакансія «сира».
3. Дізнавайтеся причини відкриття вакансії. Сенс питання в тому, щоб зрозуміти: це проблемна посада або ж вільне місце - це підсумок позитивних змін в компанії.
4. Цікавтеся долею попередника. Найчастіше так можна з'ясувати здатність менеджера правильно відбирати та розвивати своїх співробітників.
5. Запитуйте, як вимірюватимуться результати. Вас має насторожити, якщо ви чуєте розпливчасту або ухильну відповідь. Сильний менеджер завжди здатний обґрунтувати очікування від людини, яку наймає.
6. Промацайте організаційну структуру. Дізнайтеся побільше про учасників команди і тих, з ким вам належить працювати. Вам слід зустрітися з деякими з них до того, як приймете остаточно рішення. Якщо ви наслідуєте команду, то поцікавтеся її якістю і можливістю її перебудувати.
7. Цікавтеся баченням менеджера щодо департаменту і відкритої вакансії. Відповідь дасть уявлення про кваліфікацію менеджера, який наймає, його устремління і потенціал зростання для вас на новій посаді.
8. Прояснюйте стиль керівництва. Керівник стежить за кожним кроком або занадто відсторонюється? Спонтанний або розмірений? Наставник або затятий технар? Переконайтеся, що ваші підходи збігаються зі стилем майбутнього керівника. Інакше вас чекає гірке розчарування через кілька місяців.
9. Дізнайтесь про реальну культуру. Запитуйте всіх, кого зустрічаєте, як приймаються рішення, наскільки великий апетит компанії до змін, наскільки складно влаштована інфраструктура і так далі. Не ведіться на банальності та фантазії офіційних заяв.
Приймаючи рішення, піти чи залишитися, уникайте спокуси керуватися силою бренду нового роботодавця або радощами, які отримуєте в перші дні після переходу. Все це втрачає актуальність через 3-6 місяців. Замість цього надавайте особливого значення тому, чим ви займетеся, чому навчитеся, з ким будете працювати і як все це ув'язується з вашою кар'єрою й особистими потребами. Такий підхід запобігає переростання «Рутини» на головний біль і знижує ризик стикнутися зі сценарієм «Шлях в нікуди», який знову змусить вас взятися за пошуки нового місця.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...