Леді-бос: правила управління жіночим і чоловічим колективами
Ця праця особливо нелегка для тендітних жіночих плечей. Як бути представниці прекрасної статі, яка з вчорашнього рядового співробітника перетворилася на леді-боса? Зрозуміло, зберігати спокій і зрозуміти, як далі вибудовувати стосунки з новоспеченими підлеглими. Як перетворити колектив у налагоджену команду, правильно поставити себе, дізнайтеся з цього матеріалу.
Вибудовуємо відносини з собі подібними
Здавалося б, які проблеми можуть бути в управлінні колективом, що складається виключно з представниць прекрасної статі? Адже жінка завжди зрозуміє свою «сестру по розуму»! Однак є один мінус, причому дуже істотний: жіночий колектив дуже ласий на різного роду конфлікти, інтриги і з'ясування відносин всередині цієї громади. Тому жінці-керівнику можна дати кілька наступних універсальних порад:
1. Уважно стежити за настроями, що панують в робочому царстві, і не доводити ситуацію до відкритого конфлікту. На відміну від чоловіків, яким достатньо обговорити проблемні моменти і забути про них, дами вельми злопам'ятні і можуть почати діяти нишком.
2. Навантажуйте роботою співробітниць, якщо серед них відбуваються інтриги, тертя і поділ на угруповання. Якщо є можливість займатися підступами, значить, знайдеться час і на додаткові обсяги роботи.
3. Слідкуйте за робочим процесом, перевіряючи виконання завдань співробітниками в певні контрольні точки часу. Або ж просіть писати щоденні звіти про виконану роботу. Це змушує жінок-співробітниць більше думати про роботу, ніж про взаємні чвари.
Нерідкі ситуації, коли ви можете стати директором своєї подруги або родича. Зізнаємося: це додатковий головний біль. Щоб відношення не зіпсувалися і близькі люди не перейшли в розділ колишніх друзів або навіть ворогів, прийміть до відома наступне:
поза роботою обговоріть ваші нові відносини колега-підлеглий, щоб вибудувати певну лінію поведінки;
встановіть особисті кордони: ніякого панібратства, всі завдання подругою виконуються до терміну, вона не хизується перед колегами своїм особливим становищем;
в свою чергу, без причини не виділяє близьку людину серед інших, що не демонструйте свого особливого розташування.
Правильно вибудовуємо стосунки з чоловічою колективом
Головна проблема, чому жінці-керівнику складно перетворити чоловічий колектив на сильну команду, полягає в наступному: сильна стать звикла працювати в ієрархії «начальник-підлеглий», а жінки всіма силами прагнуть до партнерських відносин.
Щоб уникнути помилок в управлінні, заслужити чоловічу довіру, важливо врахувати наступне:
1) Відкиньте убік особисті прихильності.
Упор на спілкування, спроби вибудувати приятельські відносини можуть обернутися проти вас. Краще діяти в рамках регламенту, тримати дистанцію і не намагатися бути з чоловіками-підлеглими «на дружній нозі». Інакше співробітники легко вийдуть з-під контролю.
2) Дійте на рівних.
Ви не зобов'язані бути профі в будь-якому питанні, однак якщо постійно показувати напускну слабкість або питати чоловічої поради, з вами як з начальником і зовсім перестануть рахуватися. В рівній мірі це стосується і зворотньої ситуації, коли ви постійно вказуєте на своє високе становище, вважаючи інших менш компетентними. Краща позиція - на рівних, віддаючи чіткі доручення без посилання на займану вами посаду.
3) Не давайте волі емоціям.
У робочому житті багато моментів, коли емоції зашкалюють. Нам, жінкам, за своєю природою набагато складніше приховати почуття. Проте варто заховати сльози подалі, особливо при колегах; не скаржитися; бути чіткою і небагатослівною в розпорядженнях і не змінювати прийнятих рішень. Розвивайте справжні чоловічі якості - агресивність у межах норми, рішучість, витривалість, здатність до ризику.
4) Використовуйте природні жіночі якості.
Управління чоловічим колективом - не привід ставати «бездушним сухарем». Ви можете бути коректною, тактовною, жіночною, стильною, уважною, але в міру. На можливі знаки уваги варто реагувати спокійно та ввічливо, відхиляючи їх. Краще зовсім не давати приводу для пліток.
Бути жінкою-керівником не так страшно, як може здатися на перший погляд. Незалежно від статі підлеглих не забувайте хвалити співробітників, знайте всіх в обличчя, будьте чесними та ввічливими, виконуйте свої обіцянки і покажіть особистий позитивний приклад ставлення до спільної справи. У сукупності з урахуванням різниці спілкування з обома статями подібний підхід принесе відмінні плоди. Ви станете шанованою, компетентною і улюбленою своїм колективом начальницею.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6120
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...