Як правильно підійти до рішення про зміну професії
Серйозні зміни в кар'єрі нерідко означають відмову від усього, що напрацьовувалось і створювалося роками. Добре, якщо ваше покликання «перебуває» десь неподалік і наявні знання і досвід можна буде застосувати на новому місці. Але якщо змінювати доводиться все і кардинально - зростають ризики, з'являється почуття невпевненості, невизначеності, сумніви. Сьогодні всім відомо, що працевлаштуватися без певного досвіду роботи за плечима найскладніше. І все-таки зміна професії - справа не безнадійна, просто до неї потрібно підготуватися, щоб за можливості захистити себе від серйозних помилок.
1. Запитайте себе: «Чи дійсно вам необхідна зміна професії, а не просто зміна місця роботи?»
Досить часто, перебуваючи в постійному стресі і відчуваючи себе нещасними на роботі, люди схильні робити загальні висновки з певноїситуації. Тому перш за все потрібно серйозно задуматися над тим, в чому реальна причина вашої незадоволеності роботою? Можливо, справа в тому, що хтось чи щось підірвало вашу впевненість у собі і, втомившись від спроб впоратися з ситуацією, ви просто вирішили, що необхідно все змінити. Як правило, в рамках однієї і тієї ж сфери можна займатися дуже різними речами. Якщо ви не впевнені в тому, яку професію обрати і які зміни вам потрібні, постарайтеся спочатку проаналізувати, що ще ви могли б робити в межах тієї спеціальності, яка вже у вас є. Можливо, відповідь на ваше запитання ближче, ніж ви очікуєте.
2. Почніть з питань про вашу майбутню роботу
Коучери часто звертають увагу на те, що ті, хто вирішив змінити професію, бувають так захоплені новим тереном, що забувають про те, що захистити себе від розчарування і помилки можна, тільки вчасно задавши правильні питання про майбутню професію. Як живуть ті, хто займається цією справою, який їхній стиль життя і чи підійде він вам? Наприклад, багато професії передбачають постійне «відкрите плавання» в безмежному морі фрілансу. Знайти постійну роботу і надійне місце в деяких сферах діяльності дуже складно, якщо не просто неможливо. Також варто запитати себе про те, як нова професія вплине на ваш режим, ваше здоров'я, спілкування та захоплення? Одним словом, необхідно заздалегідь зібрати якомога більше інформації про нову справу і не тільки про її професійну сторону, а й про пов'язані з ним життєві реалії. Ідеальний варіант - познайомитися з тими, хто вже давно займається цією діяльністю, поспілкуватися з ними, поспостерігати.
3. Підготуйтеся і вивчіть ринок праці
Якщо все-таки ви прийняли рішення перекваліфікуватися, дійте чітко і розумно. До вибору способу отримання нових професійних навичок (курси, виш тощо) потрібно поставитися особливо відповідально. Час - дуже важливий фактор для кар'єри. Навряд чи у вас буде друга спроба і можливість вчитися десь ще. Тому треба вибрати краще.
Крім того, дуже важливо правильно вибрати вузьку спеціалізацію. Робити це потрібно, виходячи з конкретної ситуації на ринку праці в обраній вами сфері.
4. Не визначайте себе як «початківця»
Ця рекомендація стосується конкретного працевлаштування. Щоб отримати роботу за новою спеціальністю, насамперед необхідно уникнути ярлика «новачок». Він часто позбавляє місць навіть молодих людей, для яких бути новачками - природно, не кажучи вже про те, що навряд чи хтось зважиться найняти людину, давно вийшов з віку випускника, і при цьому тільки розпочинає і адаптується до даної діяльності. Навіть якщо ваш досвід поки мінімальний, намагайтеся уявити себе як фахівця, у якого все-таки є певна база. Можна змінити формат резюме. Зовсім не обов'язково фокусувати його на досвіді роботи, який покищо у вас може бути недостатнім. Зупиніться детальніше на своєму навчанні, навичках, ділових і професійних якостях.
5. Будьте готові робити маленькі кроки
Зміна професії, особливо якщо вона подобається - це завжди прилив сил та ентузіазму. Однак приготуйтеся бути терплячим у досягненні своєї мети. За першою ейфорією завжди йдуть трудові будні, і в будь-якій роботі бувають білі та чорні смуги, навіть якщо ви знайшли нарешті своє справжнє покликання.
Крім того, не варто піддаватися спокусі змінити все, і головне - відразу. Досвід показує, що люди, яким вдалося дійсно успішно змінити професію, робили це поступово, часто поєднуючи навчання з роботою за першою спеціальністю або використовуючи перерву у професійній діяльності. Не варто намагатися блискавично позбутися від усього, що досягалося працею багатьох років. Навпаки, постарайтеся зберегти вже наявні знання та навички. Можливо, їм знайдеться застосування і у вашій новій роботі.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6121
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...