Готуємо каверзні запитання для роботодавця
Про каверзні запитання для шукачів роботи ви вже напевно чули, одні їх бояться, інші ретельно готуються до кожної співбесіди, але будь-яке інтерв'ю - це вулиця з двостороннім рухом і постаратися витягти для себе максимум користі та дізнатися побільше достовірної інформації про потенційного роботодавця повинен кожен претендент на відкриту посаду. Тут мова не йде про те, що б задавати такі запитання, які поставлять у глухий кут рекрутера або будуть оцінювати його як особистість чи фахівця, не варто перевіряти його на міцність і витримку, інакше співбесіда закінчиться, а негативне враження про вас залишиться надовго, в цьому разі ні про яку роботу в даній компанії і мови бути не може. Ми поговоримо про запитання, відповіді на які допоможуть вам скласти більш повне та правдиве уявлення про вакантну посаду і компанію в цілому.
Найпершим і найбільш важливим питанням з цієї групи є питання про причину виникнення даної вакансії. Необхідно поцікавитися це знову створена посаду або до вас був попередник, який звільнився або його можливо звільнили.
1. У разі якщо вакансія відкрита вперше, варто уточнити, з'явилася вона у зв'язку зі зростанням компанії або з якихось інших причин. Незважаючи ні на що, ця відповідь спочатку виглядає більш бажаною для шукача, але вона приховує під собою свої підводні камені.
а) Від людини на новоствореній посаді, керівники компанія іноді можуть хотіти більшого, ніж це можливо в зв'язку з відсутністю досвіду управління даними фахівцем і оцінки його результативності.
б) У такому випадку вам ніхто не передасть справи, не покаже нюанси роботи та звичайно ви не отримаєте у "спадок" базу клієнтів або партнерів. Щоправда такої передачі справ не завжди дотримуються й при заміні одного фахівця на іншого, проте у випадку новоствореної посади це питання постає особливо гостро.
2. У випадку якщо ви претендуєте на місце людини, яка звільнилася за власною ініціативою, не варто лякатися та думати, що вакансія погана. Ніхто і ніде не працює вічно. Варто спробувати дізнатися реальні причини її звільнення. Можливо, людина переїхала до іншого міста, пішла на підвищення або пішла до конкурентів. З будь-якої відповіді можна зробити свої висновки.
Варто також поцікавитися скільки часу пропрацював на даній посаді ваш попередник. Якщо проміжок часу занадто малий - це зайвий привід задуматися про причини таких його дій.
3. Якщо ваш попередник був звільнений з ініціативи компанії, обов'язково необхідно поцікавитися, з чим саме він не впорався, та постаратися адекватно оцінити свої знання і досвід у цій області. Якщо у вас залишаються сумніви у рівні своєї компетенції в цьому питанні, від даної вакансії все ж краще відмовитися.
Якщо ви людина, яка хоче розвиватися в професійній сфері і підніматися кар'єрними сходами, необхідно поцікавитися можливостями кар'єрного зростання. Якщо навіть конкретної відповіді на дане питання ви не отримаєте, то, принаймні, складете уявлення про те чи можливе в даній компанії воно в принципі і що для цього необхідно (у деяких випадках для кар'єрного зростання в майбутньому вам може не вистачати знання іноземної мови, а в інших досвіду керівної роботи).
Варто поцікавитися не тільки графіком роботи, а й поставити запитання про можливі затримки після 18-00, наскільки вони часті та чи будуть додатково оплачуватися, чи передбачаються відрядження та наскільки часто вони будуть тощо. Не соромтеся задавати багато питань, бо ви цим демонструєте свою зацікавленість в даній роботі.
Щоб уникнути неприємних сюрпризів, необхідно уточнити скільки буде тривати випробувальний стік, буде він оплачувати на загальних підставах або інакше, а також варто заздалегідь дізнатися критерії оцінки того, чи успішно ви його пройшли.
Питання про рівень заробітної плати задають на співбесіді всі, але крім цього варто дізнатися, чи передбачені якісь додаткові премії або бонуси для кращих співробітників або для людей, які довго працюють в компанії.
Варто також поставити запитання про корпоративну культуру і її особливості. Можливо, в компанії передбачений суворий дрес-код, а можливо важливими є цінності щодо найвищої якості обслуговування клієнтів.
Все це краще дізнатися ще на суші, тобто на співбесіді, адже якщо ви вже вийшли на стажування в компанію, значить, ви готові прийняти не тільки рівень її оплати та графік роботи, але і її корпоративну культуру.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6121
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...