П'ять правил безпеки при працевлаштуванні за кордоном, які повинен знати кожен

1. Стережіться небезпеки торгівлі людьми!
Вербувальники зазвичай використовують особисті зв’язки або фальшиві рекламні оголошення у місцевій пресі, нелегальні кадрові агенції та вебсайти з працевлаштування. Посередниками у вербуванні можуть стати і ті, кому Ви довіряєте – знайомі, приятелі, сусіди, а інколи навіть друзі або родичі . Часом вони й самі не знають, якими насправді можуть бути наслідки Вашої подорожі. Умови, що пропонують вербувальники, є зазвичай дуже привабливими та можуть здатися правдоподібними, як-то фінансова допомога та підтримка в організації поїздки, оформлення всіх необхідних документів тощо.
Найчастіше обіцяють:
· легальне працевлаштування, укладання трудового контракту;
· оформлення візи, проїзних документів;
· неважку та високооплачувану роботу без вимог знання іноземної мови (наприклад, роботу офіціанткою, домогосподаркою, прибиральницею для жінок; роботу на будівництві або у сільському господарстві для чоловіків).
Що може трапитися насправді:
· Нелегальне працевлаштування;
· Обмеження свободи пересування та контактів із зовнішнім світом, з близькими та друзями;
· Позбавлення паспорту, інших документів;
· Фізичне та психологічне насильство або погрози його застосування,
· Нав’язування боргу, який потрібно «відробити»;
· Погрози покарання за порушення міграційного законодавства країни в разі звернення до поліції або міграційної служби;
· Шантаж та маніпулювання (наприклад, погроза насильства над членами сім’ї).
Завжди ретельно вивчайте будь-яку пропозицію працевлаштування, навчання або відпочинку, навіть якщо Ви довіряєте тому, хто її пропонує!
Якщо ви обмірковуєте пропозицію працевлаштування за кордоном та маєте сумнів щодо її надійності, отримайте безкоштовну телефону консультацію та дізнайтеся що робити, щоб Ваша подорож була безпечною!
Національна гаряча лінія з протидії торгівлі людьми та нелегальній міграції: 0-800-505-501 безкоштовно зі стаціонарних телефонів в Україні, 527 безкоштовно з номерів Київстар, МТС, life :) та Beeline,(пн-пт з 10:00 до 21:00, суб з 10:00 до 18:00)

2. Стережіться шахрайських агентств!
Деякі компанії пропонують консультації з міграційних питань та допомогу в оформленні клопотань. Деякі пропонують організацію законного працевлаштування за кордоном або допомогу в пошуку можливостей для освіти. Будьте обережні. Перш ніж скористатись послугами тієї чи іншої компанії, прискіпливо зберіть інформацію про неї, оскільки, на жаль, зараз в Україні діє чимало шахрайських компаній.

3. Обережно з паспортом!
Ніколи нікому не віддавайте свій паспорт, окрім як працівникам посольств, консульських установ та прикордонних пунктів пропуску. Це ваш ідентифікаційний документ і він повинен завжди бути у вас. Якщо ви загубили свій паспорт за кордоном або ж його відібрали у вас силою, звертайтесь до посольства або консульства України у відповідній країні.

4. Будьте готові до надзвичайних ситуацій!
Занотуйте контактну інформацію посольства/консульства України в країні, до якої збираєтесь і негайно зв’яжіться із співробітниками відповідної установи в скрутній ситуації.

5. Зробіть копії всіх важливих документів!
Ще до виїзду зробіть копії вашого паспорта, візи, страхового полісу та будь-яких інших документів,пов’язаних з поїздкою. Тримайте їх у безпечному місці окремо від оригіналів. Крім того, залишіть копії своїм рідним або близьким в Україні. У випадку втрати оригіналів, копії документів стануть вам у великій пригоді.

stoptrafficking.org

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку

Нагору Назад