Як молоді українці заробляють пристойні гроші
Діти масово йдуть у бізнесмени. Психологи вважають, що це є репетицією дорослого життя
В Україні стрімко зростає кількість молодих підприємців. Виявляється, згідно з Цивільним кодексом, бізнесом можна займатися школярам, які досягли 16 років. Про це «Сьогодні» заявили в Держподаткової службі України (ДПС).
«У 16 років діти стають повноправними громадянами - можуть спокійно одружитися та займатися бізнесом. Але і повну відповідальність за свою підприємницьку діяльність вони несуть самі (тобто якщо прогорів, то борги доведеться віддавати самому, батьки юридично нічим допомогти не можуть / - Авт.) », - пояснив нам прес-секретар ДПС Андрій Соколов.
За статистикою, наданою Податковою службою, кількість підприємців у віці від 16 до 18 років зростає в геометричній прогресії: кожного року їх стає вдвічі більше в порівнянні з попереднім.
За словами Соколова, жодних обмежень для дітей немає: «З 16 років можна займатися будь-яким видом бізнесу. Для цього потрібно надати відповідну заяву до облдержадміністрації за місцем проживання, в ньому зазначити вид діяльності, яким збирається займатися школяр, і підколоти до нього нотаріально завірений дозвіл одного з батьків. Після цього буде визначена податкова ставка для конкретного підприємця».
Вдалі та не дуже. В Україні є близько десятка клубів молодих підприємців. Іван Петренко, 16-річний киянин, у цьому році закінчує школу, хоче вступати на економічний і вже готується відкривати власний бізнес: «У мого тата свій невеликий продуктовий магазин. Я вже рік йому допомагаю, батько каже, що в мене є комерційна жилка. Я думаю, що попрацюю у нього ще рік для досвіду, паралельно буду перепродавати одяг з-за кордону в соцмережах, а потім займуся чимось серйозним», - говорить Іван.
А 20-річна киянка Ганна Волошина починала свою справу в 18 років. «Я провчилася в університеті на перекладача два курси і зрозуміла, що це не моє. Кинула виш і відкрила свій Інтернет-магазин парфумерії. Друг допоміг зробити сайт, позичила грошей у батьків на першу закупівлю - і розпочала доросле життя. За перший місяць я заробила близько 2000 грн, але зараз вже буває 5-5,5 тис. чистого прибутку », - розповіла Ганна.
У Дарини з Дніпропетровська схожа історія: «Я провалила вступні іспити, пішла працювати в супермаркет, але оскільки за три тижні роботи мені там заплатили 37 грн. через недостачу, звільнилася. Батьки допомогли нам з одним відкрити своє ПП. Мені було 18 років, і ми перепродували лінолеум, пластикові підвіконня і фурнітуру до них. Заробляли на ті часи (шість років тому) просто нереальні гроші - близько 4 тис. грн. на місяць, а потім посварилися, і бізнес наш розвалився, проіснувавши близько року».
Ще одному жителю Дніпра, Кирилу Конєву, зараз 23 роки, і він співвласник прибуткового агентства оригінальних подій, а ось його перший бізнес був не таким вдалим: «Мені було 18, і я вирішив продавати махрові халати. Продав свій комп'ютер, додав гроші, які батьки подарували на день народження, і купив на фабриці першу партію. Ходив по різних конторах, пропонував халати та зрозумів, що в них потребує набагато менше людей, ніж я розраховував. Загалом, в результаті штук 70 цих халатів досі валяються вдома у батьків», - говорить Кирило.
А одним з найуспішніших молодих підприємців минулого року став 21-річний київський студент Вадим Ганношин. Він з нуля зробив сайт, на головній сторінці якого зображена карта світу, і будь-який бажаючий може купити шматочок на цій карті. За два місяці хлопець заробив близько $ 12 тис., при цьому продавши тільки 1,5% території: «Спочатку я працював один, але тепер найняв програміста, маркетолога й юриста», - каже Вадим.
«Обережно!». Психолог Вікторія Шельменко вважає тенденцію омолодження бізнесу позитивною: «Те, що діти прагнуть самі заробляти гроші, ще й докладаючи до цього інтелектуальні зусилля, - чудово. Можливо, не у всіх перший бізнес буває успішним, але люди отримують безцінний досвід, який знадобиться їм у дорослому житті. Єдине, що можна додати: батькам не варто давати багато грошей в якості початкового капіталу, і краще домовитися про їх повернення - так діти будуть відчувати відповідальність за те, що роблять».
Міліція, у свою чергу, радить молодим підприємцям бути обережними: «Не вірте нікому на слово та перевіряйте інформацію про партнерів, щоб не виникали ситуації, в яких довелося б звертатися за допомогою до правоохоронців», - попереджає заступник прес-секретаря МВС Сергій Бурлаков.
segodnya.ua
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору НазадРобота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6121
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 14000 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...