Уряд України представив план створення робочих місць до 2020

Стратегічний орієнтир

Численні дослідження показують, що один з головних страхів українців - це страх втратити роботу. І в цьому ми не самотні: сьогодні боротися на глобальних ринках за своє право на працю доводиться жителям як розвинених, так і країн, що розвиваються. У цих умовах уряд поставив перед собою складне завдання: до 2020 року зайняти в економіці України 20 мільйонів осіб проти 14 млн сьогодні. Це, по-перше, дозволить повернути до країни більшість наших співвітчизників, змушених зараз працювати за кордоном. А по-друге, зведе нанівець так звану тіньову зайнятість, за якої працівники не мають жодних прав і соціальних гарантій.

- Згідно з підрахунками МОП, на сьогоднішній день близько 4 млн українців зайняті в тіньовій економіці, а близько 3 млн виїхали в пошуках роботи за межі країни. Саме цих людей ми плануємо інтегрувати в офіційний ринок праці, - зазначив Сергій Тігіпко. - Завдання важке, але іншої альтернативи у нас немає. Законодавчі заділи здійснені, рішення прийняті, і ми будемо разом їх виконувати. Разом - це значить у співпраці держави, бізнесу, експертів та всього суспільства.

Дійсно, завдання не з легких, але за наявності політичної волі та злагодженої роботи влади вона здійсненна.

- Запорукою успіху плану уряду щодо створення нових робочих місць є стабільність і узгоджені дії органів влади. Сьогодні ми маємо і те й інше. І це вигідно відрізняє Україну 2012 року від України 2008 року, - зазначає кандидат в народні депутати від ПР Олег Шаблатович.

Три напрямки

Програма масового створення висококваліфікованих робочих місць і відродження економічного зростання складається з трьох частин.

1. Створення робочих місць для вразливих категорій населення, реформування ринку праці. З 1 січня 2013 року вступає в дію новий Закон про зайнятість, яким передбачено цілу низку преференцій для роботодавців, які створюють робочі місця для молоді, осіб передпенсійного віку. Зокрема:

· роботодавцю, який працевлаштував на новостворені робочі місця молодь без досвіду роботи, а також працівників віком від 50 років і інших вразливих на ринку праці безробітних строком не менше ніж на два роки, компенсують витрати, пов'язані зі сплатою єдиного соціального внеску, без обмеження в розмірі заробітної плати протягом першого року;

· молодим фахівцям, які погодилися працювати в сільській місцевості, нададуть "стартові виплати" в розмірі 10 мінімальних заробітних плат;

· особи віком від 45 років (страховий стаж більше 15 років) отримають право на ваучер на професійне навчання;

· буде запроваджений механізм підтвердження професійної кваліфікації, отриманої шляхом неформального навчання незайнятого населення.

2. Створення кваліфікованих і високооплачуваних робочих місць у промисловості в рамках реалізації Закону "Про індустріальні парки". Вже сьогодні на регіональному рівні підготовлені 30 інвестиційних пропозицій, загальний потенціал яких - 8 млрд доларів інвестицій і 300 тисяч робочих місць. Реалізація цих пропозицій передбачає розміщення індустріальних парків на площі до 10 тис. га. Один діючий парк забезпечить участь 10-15 компаній, приплив не менше $ 200 млн інвестицій та створення від 2,5 до 20 тис. робочих місць. При цьому чиновники стануть відповідальними учасниками інвестиційного процесу, а головним критерієм оцінки їхньої роботи буде успішна реалізація проектів, спрямованих на створення нових кваліфікованих робочих місць.

3. Створення робочих місць у пріоритетних галузях економіки за рахунок надання цільових пільг і преференцій. Перші кроки в цьому напрямку були зроблені з прийняттям Податкового кодексу, в якому була закладена ціла низка заходів, спрямованих на відродження української індустрії. Зокрема, був звільнений від оподаткування прибуток підприємств легкої, суднобудівної, літакобудівної промисловості, підприємств машинобудування для агропромислового комплексу, а також прибуток від надання готельних послуг у готелях категорій п'ять, чотири та три зірки.

Крім того, з 2013 року набирає чинності Закон про надання пільг для IT-компаній, що передбачає:

· звільнення від ПДВ операцій з постачання програмної продукції з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023;

· ставку податку на прибуток підприємств за операціями, зазначеними в цьому законі, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 у розмірі 5%.

- Зараз йде дискусія про доцільність зменшення ставки єдиного соціального внеску для програмістів, - додав віце-прем'єр. - Я наполягаю на такому зменшенні, оскільки ми повинні створити в цій перспективній галузі податкові умови, принаймні, не гірше, ніж, наприклад, в Росії чи Білорусі.

У пріоритеті

Все, що може бути вироблено в Україні, - повинно бути вироблено в Україні, переконаний Сергій Тігіпко. Тому уряд буде підтримувати не тільки найбільш динамічні галузі, але й ті, які орієнтовані на імпортозаміщення. Наше завдання - мінімізувати частку імпорту в тих галузях, де Україна має конкурентні переваги - машинобудування та металообробка, деревообробка та виготовлення меблів, харчова промисловість і виробництво одягу та взуття.

- Зараз уряд готує перелік пріоритетних галузей, - розповідає віце-прем'єр. - Я вважаю, що ми, насамперед, повинні підтримувати виробництво нафтогазового обладнання, сільськогосподарське машинобудування, виробництво електроніки та комп'ютерної техніки.

Але прийняття нового трудового законодавства та надання податкових та інших пільг - це лише половина справи.

- Необхідно вирішувати питання довіри бізнесу до влади. А без таких факторів, як, наприклад, чесний і справедливий суд, здатний захистити інтереси власників, такої довіри навряд чи вдасться добитися, - доповнив його директор Інституту економіки та прогнозування НАНУ Валерій Геєць.

- За інвестора потрібно боротися. Якщо він хоче бачити незалежний суд, просте адміністрування податків, контролерів, які працюють з бізнесом як партнери, а не як вороги - потрібно дати відповідь на цей запит. І чим раніше ми це зробимо, тим швидше отримаємо очікуваний результат, - підсумував Сергій Тігіпко.

Джерело: http://kp.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад