Молоді українці масово виїжджають за кордон

Молоді українці масово виїжджають за кордон


Виявляється, що понад 50% українців з метою самореалізації хочуть виїхати зі своєї країни назавжди або хоча б на кілька років. "Якщо ти хочеш, щоб у тебе була машина, будинок і гроші, в Штатах (на відміну від України) тобі потрібно просто йти і працювати", - каже 25-річний аудитор Укрбудінвестбанк Володимир Метелиця.

Директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв'язків з діаспорою Національного університету Львівська політехніка Ірина Ключковська називає таку масовість тривожним симптомом для влади - причому не стільки зростаюче число охочих покинути батьківщину, скільки їх молодеющій склад. Якщо раніше середній вік українського емігранта становив 40-45 років, то зараз - до 30. "Тепер виїжджають не так, як в 1990-і, - на заробітки. Тепер їдуть ті, хто хоче себе реалізувати", - підсумовує експерт .. 

Все більш привабливою здається співвітчизникам Канада, де проживає одна з найчисельніших українських діаспор. За даними держдепартаменту з питань еміграції Канади, якщо в 2006 році статус постійних мешканців отримали 1880 українців, то в 2009-му - вже 2300. Десятками тисяч обчислюються співвітчизники, щорічно прагнуть виїхати на ПМП до Європи. Приміром, у січні-квітні 2010 року тільки польські консульства видали в Україну майже 15 тисяч віз - на 15% більше, ніж за аналогічний період 2009-го. Третина з них - візи категорії D, що дають право на довгострокове перебування, пов'язане з сімейними обставинами, роботою чи навчанням.

Дані соціологів показують, що вже більше половини українців хотіли б залишити свою батьківщину - або назавжди, або хоча б на кілька років. Згідно з результатами дослідження, проведеного інститутом громадської думки Gallup (США) в пострадянських країнах у 2009 році, більше 40% українців хотіли б виїхати із країни тимчасово - вчитися, працювати, створювати свій бізнес, і ще 15% висловили бажання покинути батьківщину назавжди. Чемоданні настрої українців аналітики пояснюють їх незадоволеністю рівнем життя на батьківщині. За даними опитування, проведеного в червні 2009 року українським агентством InMind, що входять до міжнародної дослідницької мережі Factum Group, таких серед співвітчизників більше половини - 54%.

Джерело news.ukrhome.net

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад