Польща поміняла умови працевлаштування для українців
![Польща поміняла умови працевлаштування для українців Польща поміняла умови працевлаштування для українців](http://hitjob.com.ua/pic/news/st3842.jpg)
На сезонні роботи можна їхати по безвізу
Незважаючи на те, що польський Сейм нещодавно прийняв закон, який спрощує працевлаштування для сезонних робітників, для тих, хто хоче затриматися в країні довше, все ж виникають додаткові труднощі.
Надзвичайний і повноважний посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло заявив, що трудова міграція українців до Польщі приносить позитивні результати для обох країн.
Так, зараз можливо працевлаштуватися на роботу по безвізу. Не потрібно оформляти і трудову візу - досить мати біометричний паспорт і запрошення від роботодавця. На таких умовах можна перебувати на території Польщі 90 днів за півроку - як і при туристичному безвізі.
Дана інформація вже є на офіційному сайті прикордонної служби Польщі. Ці умови ідеальні для сезонних працівників, кажуть експерти.
Як розповів СЕО «Befind & North-Ukraine» Костянтин Рудницький, в Польщі немає чіткої законодавчої і правової бази контролю за мігрантами. І коли люди в'їжджають туди на роботу, в тому числі сезонну, є можливість залишитися і після закінчення робочої візи, нелегально.
Місцеві поліція, органи праці та прикордонники контролюють незаконне працевлаштування не системно, так що нелегалам, по суті, нічого не загрожує.
Запрошення ж, як і раніше, можна отримати як безпосередньо від роботодавця, так і при оформленні через кадрове агентство.
Польські роботодавці, що надають роботу на сезон, самі зацікавлені в тому, щоб наплив українських працівників не зменшувався, тому будуть продовжувати видавати запрошення.
Робочі моменти
Складніше тепер доведеться тим, хто хоче влаштуватися в Польщі на більш тривалий період. З початку липня введені обмеження для агентств з працевлаштування: терміни найму іноземних робітників не повинні перевищувати 18 місяців.
«Раніше обмежень взагалі не було. Постійну роботу шукають на будівництвах, СТО, фірмах-перевізників, в сільському господарстві (в основному великі ферми)», - розповіла UBR.ua адвокат, який співпрацює з польською адвокатською фірмою в якості юриста, Ірина Мізіна.
Щоб залишитися більше, ніж на три місяці, українці придумали наступну схему: їдуть по безвізу легально як туристи або в «бізнес-подорож» на 90 днів, і вже на місці отримують дозвіл на роботу. У цьому нашим заробітчанам допомагають польські роботодавці.
Головне - не зволікати до останнього.
Таким чином українці цілком можуть легалізувати своє перебування в Польщі довше покладених 90 днів.
«Цей спосіб напівлегальний, але поляки не хочуть втрачати робочу силу, тому, в разі чого, виручають своїх підопічних. З одного боку, корупцію в Польщі ніхто не відміняв, з іншого, заробітчан так багато, що перевірити всіх інспекція з праці просто фізично не встигає. Та й відправляють на батьківщину в більшості випадків тільки тоді, коли вже сильно проштрафився - зробиш якесь грубе правопорушення, наприклад», - зауважив у розмові з UBR.ua голова профспілки заробітчан "Трудова солідарність" Віталій Махинько.
При цьому, кажуть експерти, з початку наступного року поляки врегулюють ще один момент, яких полегшить українцям роботу на чужині. Зараз при зміні роботодавця в Польщі, українцеві необхідно подавати документи через свого наймача на перереєстрацію, яка може тривати до декількох тижнів.
Тобто, при зміні роботи українець залишається на деякий час на «пташиних правах». Йому можуть в результаті просто не заплатити за роботу, або при першій же перевірці видворити з країни. З 1 січня наступного року така перереєстрація відбуватиметься практично миттєво, незалежно від дня тижня - онлайн.
«Раніше роботодавець міг взагалі не подавати ці документи, обманюючи працівника. І той фактично не мав ніяких прав, працюючи в Польщі. З наступного року ситуація зміниться в кращу сторону », - додав Махинько.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6130
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 26900 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...