Синдром успіху: чому кращі співробітники покидають роботу
Нещодавно група дослідників із Гарварда провела дослідження та виявила справжні причини так званого «синдрому успіху». Виявляється, робота в команді приховує в собі один досить несподіваний, але вкрай неприємний недолік.
У різних галузях діяльності найбільш цінні і тямущі співробітники, як правило, змушені працювати «під градом» дрібних прохань і запитань від товаришів по службі. Дуже часто все це закінчується сумно – в кінці кінців ці співробітники «перегорають» і звільняються.
Це, пояснюють дослідники, свого роду «синдром успіху». Чим більшою цінністю ви є для своєї компанії, тим більше навантаження на вас навалюється. Як це відбувається і як можна цьому запобігти?
За останні 10 років стався «феноменальний вибух інтенсивності в галузі командної роботи». Частково цей «вибух» пояснюється появою таких технологічних можливостей, як електронна пошта та соціальні медіа, завдяки чому стало можливим спілкування в реальному часі між колегами, що знаходяться в різних куточках світу.
Є і менш очевидний фактор – розвиток структури компаній. 500 найбільш успішних організацій і, які швидко розвиваються, схиляються до менеджменту матричного типу і подвійної звітності системи. Це означає, що співробітники компанії отримують вказівки і звітують перед, як мінімум, двома вищими менеджерами.
Більш того, у багатьох галузях люди мають настільки специфічні знання, що представники різних департаментів просто змушені працювати спільно. На перший погляд це може здатися прекрасним. Але не все так просто.
Навіть найдосвідченіші керівники можуть не помітити «темні сторони» командної роботи, а точніше, що найцінніші співробітники в результаті виявляються перевантаженими і починають подумувати про звільнення. А все тому, що левова частка навантаження, яку ці люди змушені тягти, «невидима» для оточуючих, особливо для керівників.
В результаті кращих співробітників буквально рвуть на частини і керівники, і колеги. А коли вони вкрай вимотуються і починають гірше працювати або зовсім звільняються, керівництво розводить руками.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...