Названі найбільш високооплачувані професії в Україні

В Україні через складну економічну ситуацію стає важче знайти собі роботу. Так, офіційно понад півмільйона українців числяться безробітними.

Фахівці з'ясували, кому легше працевлаштуватися, і працівники яких сфер отримують найвищі зарплати.

За даними державної служби статистики найбільші зарплати в Україні отримують працівники авіаційного транспорту (18 тисяч 470 гривень). На другому місці за рівнем зарплат працівники страхової сфери, вони отримують 8 тисяч 603 гривні. Замикають трійку програмісти (IT-сфера), за даними Держстату, їхня середня зарплата - 7 тисяч 112 гривень. У той же час найменші зарплати у листонош і кур'єрів – лише 2 тисячі 180 гривень.

За даними великої платформи з працевлаштування Work.ua, найбільші зарплати в Україні отримують топ-менеджери (середня зарплата 12 тисяч 684 гривні), на другому місці ріелтори - 11 тисяч 84 гривні, потім будівельники і діячі шоу-бізнесу (з зарплатами в 9 тисяч 129 і 8 тисяч 177 гривень відповідно).

Як зазначають аналітики OLX, найбільше можуть заробляти водії-далекобійники - від $ 1 000 (~ 27 тисяч гривень). Водіям на внутрішні пасажирські перевезення пропонують заробітну плату від 15 тисяч гривень на місяць, але за умови наявності власного авто. Середня заробітна плата по Україні в грудні 2015 року склала 5 тис. 230 гривень.

Крім того, в Україні з'являються і нові способи заробітку. Так, частина українських it-шників працює на глобальному ринку, а зарплати отримують в доларах.

Мінімальна зарплата в Україні на даний момент - лише 1378 гривень, уряд передбачив в бюджеті підвищення мінімальних зарплат з 1 травня - до 1450 гривень, з 1 грудня - до 1550 гривень.

За даними hh.ua, 58% українців замислюються про звільнення через низьку зарплату. Ті, хто іноді думають про звільнення, не наважуються змінити роботу через низку причин. Двоє з п'яти бояться йти «в нікуди» і чекають реальних пропозицій від роботодавців. Більше третини цінують хороші відносини в колективі і позитивну атмосферу в компанії, а також стабільну роботу і гарантовану зайнятість. Кожного п'ятого від звільнення може утримати перспектива збільшення зарплати, приблизно кожного сьомого - можливість виконувати цікаві завдання, гнучкий графік роботи і хороші взаємини з керівництвом.

Згідно з інформацією Державної служби статистики, в січні 2016-го року в Україні нарахували 508 тисяч безробітних. При цьому на ринку є пропозиції роботи для 31 тисячі непрацевлаштованих українців. Отже, на одне місце претендує відразу 16 осіб. При цьому в січні минулого року на одне місце претендували 13 осіб, а в січні 2014 року - лише 10.

Як говорить HR-експерт Олександр Білоус, на кількість безробітних в першу чергу вплинув конфлікт на Донбасі. Так, в Україні, за даними ДСНС, понад мільйон вимушених переселенців - велика частина з них залишилися без роботи.


http://vhoru.com.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад