Центри зайнятості почали працювати за новими стандартами: електронні каталоги вакансій і психологи для безробітних
Метою Мінсоцполітики було створити під одним дахом майданчик для надання різних послуг людям у пошуку роботи і покликання, для живого спілкування та реальної допомоги, моральної підтримки. Звертатися сюди можуть все і з питання.
В НОВОМУ ФОРМАТІ: ДОПОМОГА ПСИХОЛОГА І ГРОШІ
Матеріальна база в ІКЦ при Київському міському центрі зайнятості вражає. Інформацію для шукачів, психологічні тести щодо вибору професії можна знайти на комп'ютерах, є кілька терміналів з базою вакансій. Є контакти безкоштовних (для переселенців) курсів англійської та польської мов, зразки бізнес-планів. У куточку для молоді — стоси барвистих папок з повним описом суті і перспектив професій від кальянщика до водолаза. Втрата роботи - завжди стрес, тому громадяни отримують тут і підтримку психолога. Записуються на прийом безпосередньо або по перенаправлення з райцентрів зайнятості. "Тут не просто заспокоять, а налаштують на діяльність, допоможуть зробити супровідні листи, резюме, портфоліо", – запевняє заступник начальника відділу організації профорієнтації Київського міського центру зайнятості (при якому відкрито ІКЦ) Людмила Сульженко.
Особливий наголос зараз, звичайно, на проблеми учасників АТО і переселенців. Якщо ви дипломований психолог або хоча б соціальний педагог, можете спробувати влаштуватися на роботу профорієнтатор в такий Центр (можуть взяти і з іншою освітою, а підучитися направлять в процесі роботи).
"Від вас чекають терпіння, вміння шукати підхід до людей, порядності та стресостійкості", – говорить досвідчений профорієнтатор Сульженко.
РУКА НА ПУЛЬСІ. Фахівці центру можуть навчити недосвідчених здобувачів всяким штучкам, без яких сьогодні важко виживати на ринку праці: як говорити по телефону з роботодавцем, щоб запросив на співбесіду, як одягатися і вести себе. "Торкаються життєвих: так, за тематикою гендерних проблем проводимо семінари про те, як жінці після декрету увійти в робоче русло, даємо конкретні поради, а не ведемо пафосні розмови про утиски жінок тиранами-чоловіками і начальством", – каже Людмила Сульженко. 2-3 рази на місяць тут проходять ярмарки вакансій. Роботодавців, за її словами, запрошують під запити безробітних: такого, щоб з'явилися візажистки і перукарі, а на ярмарку шукали сантехніків, не буває.
БІЗНЕС. Заявивши, що хочете стати підприємцем, спочатку підете на семінар "Від бізнес-ідей до власної справи", потім на лекцію про бізнес-плани. Пройдете тестову діагностику за направленням психологів - і на курси з підприємницької діяльності. Частина потенційних бізнесменів, за словами співробітників ІКЦ, відсіюється, а ті, що залишилися пишуть бізнес-плани під керівництвом педагогів, захищають їх, а спеціальна комісія дає дозвіл виділити їм якусь суму (як правило, не більше 40 тис. грн). Весь шлях займає до 1,5 місяців, за його результатами (відкриттям бізнесу, відповідністю заявленій сфері і тощо) спочатку стежать. За словами заступника начальника відділу організації профнавчання Алли Зозулі, як правило, гроші отримують близько 70% спочатку претендували.
ВСЕ ДЛЯ МОЛОДІ
Наступні у фокусі уваги після учасників АТО і переселенців - старшокласники. У розпорядженні фахівців - виїзні мобільні центри профорієнтації з комп'ютерами, плазмою для показу слайдів, мікрофоном. "До 1-3 вересня розмістимося у шкіл, діти можуть підходити тестуватися, консультуватися. Такий ІКЦ на колесах можна запросити, наприклад, на батьківські збори, а взагалі він об'їжджає школи міста за графіком ", - розповідає Людмила. Зацікавлених, як не дивно для епохи інтернету, предостатньо, особливо багато прийняв Центр в травні-червні, коли визначився випускники застрибували в останній вагон. Звідси ж організовують безкоштовні екскурсії на кондитерську фабрику, заводи з виробництва напоїв, танковий завод, швейну і панчішну фабрики.
В ІКЦ стоять профорієнтаційні термінали (такі ж - в 318 школах Києва) з інформацією про вибір професії, навчальних закладах країни, психологічними тестами. До речі, звертатися можуть не тільки кияни.
ШАБЛОНАМ — БІЙ
Один з напрямків роботи - спроби переконати дітей, що мода і престиж не найкращі порадники при виборі професії. "Бачать кіношного адвоката на" Лексусі "і вирішують йти по його стопах, не знаючи, що український ринок перенасичений юристами, – пояснює Людмила. - Ми пояснюємо, чим керуватися, щоб після навчання не стати нашим клієнтом". Профорієнтатори пропонують придивитися до роботи токарів, мулярів - навіщо батькам позичати гроші на вуз, якщо диплом потім ляже в стіл? Мотивують тим, що стереотип про п'яний слюсар в брудній робі своє віджив: технології перетворили колись річна тяжка праця в рядове, затребуване і добре оплачуване заняття. "Працевлаштованих сантехнік - це краще, ніж безробітний дипломований фінансист", – вважає Сульженко.
ВСІМ СВІТОМ
Часті гості в ІКЦ - благодійні фонди, громадські організації, навіть суспільство ветеранів. Партнери центру не тільки займаються освітою та просвітою, але і регулярно повідомляють, чим конкретно можуть допомогти, дають корисні відомості. Наприклад, що їхні юристи можуть безкоштовно проконсультувати або незабаром в Музеї "Пирогово" пройде такий-то фестиваль — приходьте з дітьми, вхід для вас вільний. "Нещодавно на круглому столі ми не сходячи з місця вирішили проблеми декількох учасників бойових дій, – наводить приклад Людмила. - В одного була проблема з документами для вступу до вузу, а через два дні прийом закінчувався. Ми зателефонували ректору, пояснили, що не вистачає одного паперу і зробити її не встигаємо, і хлопця прийняли в той же день". Інший скаржився, що до його бойових побратимів приходили з жеку, пропонували утеплити стіни, дах полагодити, якщо потрібно, а до нього ніхто не з'явився, хоча допомога потрібна. Відразу організували йому зустріч в жеку, і люди про все домовилися. Втім, деяким допомогти не виходить ніяк. "У свій час до нас щодня приходила жінка, заглядала в усі відділи і говорила, що вона - балерина і їй потрібно місце в театрі, а на інший день просила відшукати вакансію директора заводу. Ми її вже знали, всі розуміли і трималися коректно - центр відкритий для всіх", – згадує Людмила Сульженко.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...