Найбільш затребуваними цієї осені вперше за кілька років стали не IT-фахівці

Найбільш затребуваними цієї осені вперше за кілька років стали не IT-фахівці

Початок вересня позначився сплеском вакансій. «Наші модератори оформляють вже щодня 3000 вакансій замість 2500 в серпні. Найпопулярніші - виробництво, торгівля, IT-фахівці і робота для студентів або людей без досвіду», - сказала Пашкіна.

Активізація ринку особливо помітна на тлі спокійного серпня: минулого місяця сильно скоротилося як кількість подаваних людьми резюме, так і кількість відкритих компаніями вакансій. Що в принципі не дивно. «Швидше за все, це було пов'язано з відпускним сезоном», - вважає Пашкіна.

Найбільш «відпускними» виявилися Тернопільська та Кіровоградська області, крім них досить спокійно підбір персоналу проходив у Полтавській, Чернівецькій та Херсонській областях. Найбільш вагоме провисання кількості вакансій трапилося у топ-менеджерів, що, загалом-то, зрозуміло - і не сезон, і акціонери, як правило, теж у відпустках. Також мало шукали фахівців з телекомунікацій, консультантів, ріелторів та представників морських спеціальностей.

Також зменшення числа резюме, що розміщуються на сайтах, експерти пояснюють підвищенням популярності альтернативних способів пошуку.

«Люди шукають нове місце роботи за рекомендацією знайомих і колег. HR-відділи використовують нові методи пошуку персоналу: від ведення бази кандидатів до пошуку потрібних фахівців у соцмережах», - зазначив гендиректор міжнародної рекрутингової компанії WorldStaff Дмитро Толмачов.

За його словами, зараз деякі IT-компанії навіть виплачують бонуси своїм співробітникам за залучення цінних фахівців. «Не просто за рекомендацію, а після проходження випробувального терміну, тим не менш, такий спосіб у цьому сезоні ефективний», - зауважив Толмачов.

Ще одна тенденція - є шукачі, які готові виплачувати винагороду «агенту», який буде шукати їм роботу. «З початку 2000-х кадрові агентства заборонені нашим законодавством, не можна брати гроші з претендента. Тим не менш, є люди високої кваліфікації, наприклад, з МВА, які повернулися після роботи за кордоном або завершили кар'єру держслужбовця, які хочуть повернутися на ринок праці на статусну позицію і готові оплатити послуги «кар'єрного коуча». Чув, що вже є ризикові одинаки-HR, що беруться за таку роботу», - розповів нам Толмачов.

Зарплати роботодавці відкривати раніше не поспішають.

«Не більше 38% вакансій публікуються з зарплатою», - повідомила Тетяна Пашкіна. За даними міжнародного кадрового порталу Hh.ua, у серпні значно збільшилася частка роботодавців, що розміщують резюме «без зарплати». «Зараз не більше 25% готові вказувати орієнтовний рівень оплати», - розповіла керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Руслана Березовська.

Відкриті можливі зарплати зросли в порівнянні з минулим роком незначно, на 10-20%.

Згідно ж з опитуванням HeadHunter Україна, за півроку розмір зарплат половини офісних співробітників не змінився, кожному четвертому до ставки додали лише 10-20%, а кожен п'ятий поскаржився, що йому урізали платню. «Аналогічна тенденція - в ​​оголошеннях про пошук співробітників, лише четверта частина вакансій - з підвищенням рівня зарплат в порівнянні з аналогічними вакансіями, розміщеними на початку року», - пояснила Руслана Березовська. Знизилися пропоновані ставки у автотрейдерів, працівників логістичних центрів та представників енергопромисловості галузі.

Найактивніший сегмент на ринку праці - продажники. «Зараз дуже багато і резюме, і вакансій, і є пропозиції з досить високою зарплатою», - запевнила Березовська.

Але найбільш затребуваними цієї осені вперше за кілька років стали не IT-фахівці, а кваліфіковані робітничі кадри. За спостереженнями Березовської, ми бачимо активізацію розвитку малого та середнього бізнесу. «Наприклад, люди шукають розкрійника взуття і готові платити йому значні кошти. Велика частина бізнесів, що відкриваються або розширюється - у сфері легкої та харчової промисловості. Є варіанти виробництва косметики або побутової хімії, куди шукають технологів», - зазначила вона.

«Ми бачимо, що навіть великий бізнес воліє зараз розвивати невеликі стартапи, малоризиковані. Приміром, в IT для розробки декількох комп'ютерних ігор наймаються команди по три-п'ять осіб замість 40-50 під великий проект. Або замість відкриття великого магазину в роздрібній мережі відкривається кілька маленьких і відстежується їх прибутковість з тим, щоб малоефективний можна було закрити, а в більш успішний продовжувати інвестувати», - пояснила Тетяна Пашкіна.


http://dengiua.com

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад