Сезонні працівники: чи є зараз на них попит
"Деякі сфери дійсно приваблюють додаткових (сезонних) працівників у літній період, але не можна сказати, що цього літа попит більший, ніж звичайно", - зазначила фахівець з масового підбору компанії Total HR Марина Донець.
У той же час менеджер з масового підбору Adecco Ukraine Дмитро Карпенко розповів, що по Україні є незначний приріст у 3-5%. Що стосується Європи, то попит виріс на 17-25% порівняно з минулим роком.
До того ж, для українців актуальність сезонної роботи зросла ще з однієї причини. Як зазначила консультант кадрового холдингу АНКОР в Україні Ірина Соботюк, в літній період скорочується кількість актуальних вакансій середнього або топового рівня у зв'язку з періодом відпусток, а також низькою діловою активністю певних секторів.
"Рекрутери і менеджери з підбору персоналу проводять моніторинг ринку праці, шукають цікавих кандидатів, зустрічаються з ними і формують кадровий резерв, переносячи фінальні інтерв'ю і процес працевлаштування на осінь. Звичайно, є винятки - це гарячі позиції, що виникли в результаті раптового звільнення працівника і необхідності його швидкої заміни", - розповіла вона.
Де затребувані сезонні працівники
Основні сфери для літньої підробітку - це агробізнес, будівництво, сфери гостинності і послуг.
За словами Дмитра Карпенка, у будівництві на роботу потрібні різноробочі, покрівельники, виконроби, каменярі.
"В цілому, оскільки приватні будинки та дачі будують саме в теплу пору року, кожен фахівець, який може себе в цьому застосувати - затребуваний", - зазначив експерт.
Зважаючи на це в літній час є попит на фахівців у сфері ландшафтного дизайну.
В агробізнесі потрібні працівники зі збору та реалізації відповідної продукції. В основному - збирачі та вантажники.
У сферу гостинності та послуг потрібні офіціанти, кухарі, покоївки, озеленювачі, аніматори, бармени.
Також зараз можна знайти роботу в ритейлі, на деяких складських комплексах, або влаштуватися на підробіток промоутером, кур'єром і т.д.
Вимоги
"Часто до претендентів, які претендують на сезонну роботу, особливі вимоги не висуваються. На таку роботу можуть влаштуватися навіть студенти, які традиційно входять в одну з найбільш висококонкурентних і проблемних категорій шукачів", - розповіла керівник експертно-аналітичного центру HeadHunter Україна Руслана Березовська.
За словами Марини Донець, найчастіше, роботодавця більше цікавлять не досвід і кваліфікація, а особистісні якості. "Потрібні відповідальні, стабільні люди без шкідливих звичок і проблем із законом. На більшість позицій готові працевлаштовувати студентів", - говорить вона.
Деякі сфери мають свої специфічні вимоги. Наприклад, ті, хто працюють з продуктами харчування, повинні мати санітарні книжки.
Графік роботи
Що стосується графіка роботи, то варіанти можуть бути різними. "Десь роботодавець намагається сформувати стабільний графік, наприклад два дні через два. Десь просто оголошує про відкриття змін і це вже вибір працівника, працювати кожного дня, через день або раз на тиждень. Час роботи протягом доби залежить від профілю діяльності наймача, в агросекторі передбачена робота вднень, у сфері харчування та розваг увечері і вночі, в ритейлі можливі й денні та нічні зміни", - пояснила Марина Донець.
У даному питанні, додав Дмитро Карпенко, простіше вести рахунок на кількість відпрацьованих годин на добу.
Отже:
• будівництво - 10-12 годин/доба.
• ландшафт - 10-12 годин/доба.
• збір урожаю - 8-10 годин/доба.
Скільки платять
"Рівень заробітної плати зараз озвучують не більше 25% роботодавців. Складно прописати докладно рівень зарплат. Але, наприклад, офіціантам без досвіду роботи пропонують від 3 тис. грн. Приблизно така сама зарплата пропонується і продавцям квасу", - розповіла Руслана Березовська.
У той же час Марина Донець додала, що оплата, як правило, погодинна. Пропозицій нижче 10 грн/год. на ринку небагато, основний масив це 10-15 грн/год, вище - також рідкість. У Києві оплата трохи вище, приблизно + 5грн до зазначених цифр.
Як зазначив Дмитро Карпенко, оплата по ринку праці різниться.
Будівництво:
• різноробочий - 18/24 грн/год.;
• покрівельник - відрядна оплата;
• виконроб - 49/56 грн/год.
• муляр - відрядна оплата;
Ландшафтний дизайн:
• ландшафтний дизайнер - проектна оплата;
• прораб - 49/56 грн/год.;
• різнороб - 18/24 грн/год.
Збір врожаю:
• збирачі - відрядна оплата;
• вантажники - 20/26 грн/год.
Знайти роботу на літо можна за допомогою різних джерел. По-перше, це job-портали, де найчастіше є рубрика "Сезонна робота". По-друге, можна переглянути вакансії на сайтах компаній. По-третє, це соціальні мережі, де є безліч груп, в яких пропонують сезонну роботу. Перевага пошуку підробітку в соцмережах - швидкий зворотний зв'язок, наявність контактів, можливість вибрати найбільш цікавий варіант. І по-четверте, це друзі і знайомі, які вже мають досвід сезонної роботи, а відповідно контакти, а також можуть вас порекомендувати роботодавцю.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...