Як змінилася конкуренція на ринку праці за 5 років
Можна сказати, що ця кількість конкурентів у боротьбі за бажану посаду. Аналітики кар'єрного порталу rabota.ua провели дослідження за кількістю відгуків на найпопулярніші рубрики за останні 5 років.
Найвища конкуренція - за місце юриста. Свою роль зіграли авторитет цієї роботи серед батьків абітурієнтів, очікування від неї як від високооплачуваної та престижної спеціальності. Та й ринок вищої освіти "допоміг", випускаючи юристів буквально пачками. Ще кілька років фахом юриспруденції в різних видах не було тільки в "ледачих" вишах. Але і якість освіти таких фахівців залишала бажати кращого. Можливо, тому навіть в стабільні роки багато молодих юристів не могли знайти роботу за фахом.
А тепер кількість молодих юристів без роботи зросла. Компанію їм складають фахівці зі стражем, скорочені з тих бізнесів, де юридичної роботи стало менше - договорів з підрядниками та клієнтами, судових взаємин тощо. Крім того, багато роботодавців приймають юристів на неповний день або "відрядну оплату", а то і віддають юридичний супровід компанії на аутсорсинг. Ось, напевно, головна причина того, що за останні 5 років юристи очолюють рейтинг найбільш конкурентних вакансій.
Крім юристів, до трійки лідерів входять топ-менеджери і адміністративний персонал. Зрозуміло, що шукачів керівних посад, вірніше, бажаючих зайняти місця начальників, завжди було значно більше, ніж самих посад. 2014 і 2013 ознаменувалися як скороченням кількості топ-команд деяких компаній у боротьбі за скорочення бюджету на зарплати, так і тенденцією повернення власників деяких бізнесів до оперативного управління. Це призвело до збільшення кількості звільнених керівників і посилення конкуренції.
Що стосується адміністративного персоналу - як правило, робота секретаря - перша посада в кар'єрі багатьох солідних бізнес-вумен. Є можливість побачити бізнес зсередини, іноді із застосуванням іноземної мови, вбудуватися в компанію і продовжити в ній кар'єру. Це той старт кар'єри, які не вимагає навичок продажів, від яких багато хто просто сахаються. І просто універсальна робота - адміністративний персонал потрібен в кожній компанії. Можливо, саме з цієї причини минулого року кількість відгуків на вакансію в сфері адміністративного персоналу було рекордною - за всі 5 років дослідження.
Жертвами власної універсальності стали економісти-бухгалтера і ейчари - саме вони займають 4-5 рядки рейтингу. Конкуренція в цих сегментах посилилася в останні роки через "підсушування" бізнес-процесів компанії, і, відповідно, вивільнення деякої частки фахівців.
Цікавим видається тренд збільшення кількості відгуків на ІТ-вакансії. З 2012 року він виріс в 2,5 раза. Така сама позитивна динаміка і в робочих спеціальностей. Але якщо в робочі спеціальності йдуть більше в розрахунку на тимчасові підробітки, то посилення активності ІТ пов'язано з бажанням шукачів отримувати заробітну плату, прив'язану до курсу іноземної валюти і отримати всі принади положення програміста.
Дещо стабільною є кількість відгуків на вакансії в сфері "Туризм-подорожі". Тим не менше, знайти досвідченого фахівця з 16-20 відгуків роботодавцям все ж складно. Більш-менш все стабільно в сфері маркетингу - на зміну "класичному" маркетингу приходить Інтернет-маркетинг, що дозволяє бути більш ефективним при менших витратах за рахунок дигіталізації маркетингових та рекламних зусиль. Стабільною є і кількість відгуків у сфері виробництва, так само як і в будівництві-архітектурі. Минулий рік був критичним, судячи з сплеску кількості відгуків, але цього року ситуація має намір стабілізуватися.
Стабільними аутсайдерами ринку є вакансії в сфері нерухомості. Навіть у кризовий 2014 р. кількість відгуків не перевищувало 10. Трохи краще справи в автобізнесі, фармацевтиці та робітничих професіях.
Підводячи підсумок представленої аналітики, можна зробити висновок, що минулий рік став серйозним випробуванням для ринку праці. Найвища конкуренція в "офісному сегменті" - компанії почали скорочувати персонал, який могли собі дозволити в більш оптимістичній бізнес-ситуації. Посилюється конкуренція в сегменті банківських вакансій та ІТ-спеціальностей. Як завжди, простіше роботу знайти активним фахівцям у сфері торгівлі і продажів.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...