Як змінився ринок праці в лютому

Аналітики порталу rabota.ua вивірили цифри по вакансіях і резюме - підсумок виявився середнім. Без торішнього провалу, але і розраховувати на традиційний весняний бізнес-сезон, на жаль, не доводиться. Економіка знаходиться в стабільно важкому стані.
Незважаючи на відносно позитивний приріст вакансій порівняно з січнем 2014 роком слід констатувати більш активний приріст кількості вакансій, що посилює конкуренцію за робоче місце. Звичайно, такого стрибка, як у січні, лютому не відзначено, але й 128% - досить серйозний приріст. Можливо, до нього увійшли відстрочені звільнення і резюме переселенців, які поповнюють лави безробітних в інших регіонах України.
Традиційно приріст вакансій спостерігається в західних областях, таких як Закарпатська, Тернопільська або Волинська. У трійці лідерів Херсонська область, а позитивну динаміку відзначили навіть у Луганській області.
Тим не менш, навіть області західного регіону схильні до спаду - втім, він незначний. Негативний тренд продовжує демонструвати Донецька область - з цілком очевидних причин.
У лідери за попитом в лютому несподівано вийшла сфера науки-освіти-перекладу, що продемонструвала досить серйозну позитивну динаміку. На другому місці - дизайнери/фотографи. Замикає трійку лідерів будівельна сфера - можливо, тепла зима вселила будівельникам надії на більш ранній початок будівельного сезону. Так само як і співробітникам туристичних агентств - надії на продажі травневих та літніх турів - в процесі підготовки до турсезону компанії проводять підбір і навчання нових співробітників.
Сфери, які знизили швидкість підбору - це адміністративний персонал, сфера гостинності та робочі спеціальності. Найсумніше становище - у фінансовій сфері - страхування та банки показали негативну динаміку, так само як і сфера безпеки.
Підводячи підсумки лютого - ситуація, звичайно, складна. Проте, говорити про те, що все і скрізь погано, напевно, не варто - ринок праці, це динамічний живий організм. Тому є сфери, в яких йде зростання і посилення позицій, а є сфери, що демонструють протилежні тенденції. Така ж ситуація і в різних областях України.

www.ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад