У липні ринок праці почав оживати
Кількість пропозицій роботи в липні, по суті, зрівнялася з кількістю вакансій в травні. Таким чином, після значного червневого падіння ситуація на ринку починає дещо поліпшуватися. Про це свідчать дані Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна.
Активного збільшення кількості резюме на ринку праці не відбувається - статистика показує зростання 6% порівняно з червнем. Це нормальний річний показник зростання кількості резюме на ринку праці, що дозволяє нам говорити про те, що яскравих спалахів безробіття або скорочень серед офісних працівників поки не спостерігається.
Але в липні динаміка ринку праці була не рівномірною. Так, в деяких областях все ж було помітно зменшення кількості пропозицій у порівнянні з минулим місяцем. У липні було менше пропозицій для фахівців у туристичній сфері, в сфері страхування та управління нерухомістю. Дещо менше було пропозицій і для кваліфікованих фахівців у виробничій сфері. Спад в цих галузях склав 10-12% порівняно з червнем.
Збільшилася кількість пропозицій для медиків, молодих фахівців, домашнього та робочого персоналу, керівників, фахівців у сфері продажів і програмістів. В середньому позитивна динаміка в цих галузях становила 15% і спостерігалася в 23 з 28 галузей ринку праці.
Позитивна динаміка спостерігалася і в збільшенні кількості нових резюме. Тільки в шести проф. сферах в липні було створено менше нових резюме, ніж у попередньому місяці. Найменш активними при пошуку роботи були працівники автобізнесу та сфери безпеки, страховики, журналісти, фахівці із закупівель і керівники вищої ланки. Найактивнішими в липні були медики, фахівці з персоналу та робочі різного рівня кваліфікації.
Найбільш активно роботодавці розміщували вакансії в Києві і області, Львівській, Дніпропетровській та Житомирській областях. Найактивнішими були шукачі Запоріжжя, Миколаєва, Львова та Чернігова.
У Донецькій і Луганській областях у порівнянні з минулим місяцем спад істотно сповільнився, обвал ринку праці досяг свого максимуму ще в червні. Тому в другому літньому місяці в Донецькій області кількість вакансій скоротилася на 20%, а в Луганській - на 6%. Серйозність ситуації в цих областях допомагає зрозуміти той факт, що, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, кількість вакансій у цих регіонах скоротилася в 5 разів. Крім того, сильно змінилася структура вакансій. Як правило, пропозиції тут - це регіональні представництва великих мереж в спокійних містах і вакансії від "мережевих" компаній.
Найбільш високооплачувані співробітники в столиці - фахівці сфери інформаційних технологій. ТОП-100 цього місяця практично повністю належить їм. Також до сотні найкращих пропозицій потрапили вакансій для керівників бізнесу та фахівців з продажу.
У регіонах, як і в столиці, лідерами топ-100 і топ-10 є програмісти. Однак, як і раніше, затребувані і керівні працівники, і співробітники регіональних офісів.
Дані були отримані в результаті аналізу бази даних вакансій і резюме Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна в серпні 2014 року.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...