Кожному третьому працівникові в Україні урізали зарплату
Згідно з результатами опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу HeadHunter Україна, кожен другий офісний співробітник впевнений: його фінансове становище погіршилося у порівнянні з докризовим періодом. А 50% опитаних зазначають, що стали менш задоволені своїм життям. Більш того, в половині випадків підвищилася загальна завантаженість на роботі або ж погіршилася робоча ситуація в цілому.
Соціальні та політичні потрясіння останніх місяців відображаються на ринку праці. Багато хто порівнює те, що відбувається з економічною кризою 2008-го року, хоча ані конкуренція, ані рівень безробіття далеко не досягли рівня тих років. Згідно hh.Індексу, на 1 робоче місце зараз в середньому претендує 4 особи, в той час як в 2009 році це число наближалося до 7-ми, а звільнення торкнулися кожного другого офісного працівника. Втім, з наслідками кризи офісні працівники не впоралися досі.
За оцінками половини працівників, які мають стаж понад 5 років, їхнє фінансове становище значно погіршилося у порівнянні з 2007 роком, причому погіршення відбулися в результаті кризи. А ось позитивних змін в матеріальному становищі істотно менше: тільки один з п'яти працівників заявляє, що його справи все-таки пішли на підйом.
Як виявилося, у переважної більшості опитаних задоволеність життям так чи інакше пов'язана з економічною ситуацією. А "завдяки" економічній кризі кожен другий співробітник став менш задоволений своїм життям. І це не дивно, адже в половині випадків підвищилася загальна завантаженість, а 45% працівників відзначають також і погіршення робочої ситуації.
Більше того, економічна криза негативно позначилася і на здоров'я українських працівників, чия трудова діяльність припадала на той період. Постійний стрес, непосильне навантаження, брак часу на себе - все це призвело до погіршення здоров'я майже у 40% "офісного планктону". Українські роботодавці, які не готові платити за оздоровлення своїх співробітників у посткризовий період, навряд чи проявляли подібне завзяття в період економічної розрухи.
Проте, мають місце і не тільки негативні наслідки кризи. Зокрема, 29% офісних працівників відзначають позитивні зміни в соціально-професійному статусі. З іншого боку, далеко не всім настільки пощастило: кожен четвертий опитаний, який пережив кризу, скаржиться на погіршення свого становища, а статус 28% працівників залишився тим самим.
А от стосунки з родиною погіршилися у кожного п'ятого "білого комірця", який в період нестабільної ситуації на українському ринку був вимушений вести трудову діяльність. Половина офісних співробітників і так грішить тим, що жертвує особистим життям заради кар'єри, що явно не особливо радує близьких людей. Більш того, в період кризи часу на сім'ю залишалося і того менше. А адже не варто забувати, що надійний тил - це запорука успіху.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...