Робота, пов'язана з розумовою працею, допомагає зберегти пам'ять в старості

Вони грунтувалися на результатах дослідження, яке тривало більше 18 років, і було проведено на базі університетів Колорадо та Мічигану.
Учасниками дослідження стали кілька тисяч пенсіонерів у віці від 51 до 61 року, передає портал Heart4life. Всі вони з 1992 року по 2010 рік повинні були брати участь в різних психологічних опитуваннях і періодично розповідати про своє здоров'я. Люди різних професій, трудовий стаж яких був не менший 25 років, погодилися брати участь у проекті.
У плані психологічного стану строків вчених цікавили пам'ять і мислення. Також дослідники звертали увагу на вміння планувати свої справи, аналізувати інформацію, що надходить, протистояти депресії, приймати рішення і багато іншого.
Були враховані всі аспекти життя: соціальний і сімейний стан, освіта, матеріальні умови і те, в якій сфері добровольці працювали до досягнення пенсійного віку.
У результаті дослідження було встановлено, що люди, які пропрацювали на посадах,що вимагали великого розумового напруження, набагато довше зберігали свою пам'ять в гарному стані. У всіх добровольців пам'ять і мислення під час виходу на пенсію були однаково розвинені, але ближче до 60 років, різниця ставала все помітнішою: ті, чия робота не вимагала великих розумових навантажень, значно поступалися своїм опонентам.
Заняття спортом довше зберігають тіло й організм в хорошій формі. Так само і з пам'яттю - більш тренована пам'ять довше зберігає свою активність. Тому варто тренувати мислення і пам'ять навіть у тому випадку, якщо цього і не вимагає професія.

www.rosbalt.ru

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад