Ринок праці-2014: чи варто змінювати роботу?

UBR.ua дізнавався, в яких галузях можна сміливо міняти роботу, а в яких варто почекати.
За даними дослідження кадрового порталу HeadHunter, близько 55% працівників офісів розглядають варіанти нового місця працевлаштування, вишукуючи найбільш привабливу пропозиція.
Третина "білих комірців" буде обов'язково робити все, щоб цього року знайти нову роботу, а 38% піде з компанії, попередньо отримавши дуже гарну пропозиція від нового роботодавця. 18% респондентів на даний момент вагаються, зважуючи всі можливі "плюси" та "мінуси" поточної роботи, паралельно розглядаючи доступні вакансії. І тільки один з десяти співробітників не залишить компанію до останнього і змінить роботу лише в разі закриття бізнесу.
Водночас, за оцінкою кадрового холдингу АНКОР в Україні, темпи зростання ринку праці України в 2014 році дещо сповільняться, в порівнянні з 2013 роком. Це відіб'ється на зменшенні загальної кількості вакансій українських і зарубіжних компаній приблизно на 7-10%, залежно від галузі. Тому кожному бажаючому змінити роботу, варто зважити наскільки це зараз доцільно.
Затребуваність фахівців за галузями
За даними АНКОРа, в агропромисловій галузі, як і раніше, затребувані вузькопрофільні фахівці, особливо, зі знанням іноземних мов (агрономи, селекціонери, механіки зі знанням англійської мови). При цьому Агросфера виявилася однією з небагатьох, приплив інвестицій і зростання якої забезпечив середнє збільшення заробітних плат на 10-15%.
В індустріальній сфері найбільшим попитом користуються менеджери з продажу (будівельні матеріали, обладнання, системи автоматизації) і розвитку бізнесу.
Крім того, збільшується попит на фахівців нафтогазового сектора.
Значну динаміку зростання демонструє IT-ринок, в середньому за 2013 рік найм співробітників збільшився на 15 - 20%. Зростання заробітних плат в 2013 році було незначним, роботодавці штучно стримували стрімке за останні роки зростання заробітних плат у зв'язку з тим, що ринок IT "перегрітий" (заробітні плати завищені через значний попит на співробітників). У 2013 році збереглася на досить високому рівні тенденція міграції IT фахівців за кордон. Найбільш затребувані спеціальності: Java розробники, web дизайнери. За попередніми даними динаміка зростання ринку IT збережеться в 2014 році і складе 15 - 20%.
На початку 2013 року обсяг вакансій на ринку медицини та фармації значно скоротився у зв'язку з низкою законодавчих змін, але вже з другого півріччя 2013 року ситуація нормалізувалася і компанії відновили інтенсивний найм. При цьому заробітні плати в даній галузі не збільшувалися. Найбільш затребувані спеціальності: медичні представники, регіональні менеджери, збільшився попит на менеджерів продукту та фахівців з реєстрації та фармаконадзору. У 2014 році ми очікуємо незначного зростання фармринку.
Найбільш активними на ринку роботодавців в банківській галузі в 2013 році стали банки, що акцентують свою увагу на роботі з фізичними особами. Регулярний набір персоналу відбувався в банках, що розвивають роздрібну та корпоративну мережу відділень в тих регіонах, в яких раніше банк не був присутній або на територіях присутності, де виникла необхідність у заміні персоналу.
Актуальними стануть вакансії за кордоном
Директор кадрового холдингу АНКОР в Україні Юрій Перч каже, що на тлі впливу соціально-економічних чинників складно робити якісь конкретні прогнози по ринку праці на 2014 рік.
"Однак ми чекаємо деякої перестановки сил. Припускаємо, що 2014 рік стане випробуванням на міцність для невеликих операторів кадрового ринку, можливо, відбудеться кілька M&A угод; буде укрупнюватися ринок і в інших сферах. Як і в 2013 році, ми впевнено підтверджуємо готовність цінних фахівців виїжджати на роботу або на постійне місце проживання за кордон", - прогнозує він.
Такої самої думки дотримується консультант з рекрутингу компанії Newbreed Ольга Лубенська. За її словами, актуальними будуть вакансії рівня фахівців та експертів. Ще більш актуальними стануть вакансії, що передбачають роботу за кордоном.
Згідно з опитуванням АНКОРа в 2013 році, серед найбільш сприятливих країн для життя і роботи Українці виділили Росію (63%), Польщу (23%), Канаду (14%), Німеччину (13%), Чехію (11%) і Грузію (9%).

ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад