Більшість роботодавців не займаються адаптацією нових співробітників
В українських офісах, як правило, раді новачкам. Особливо сьогодні, коли повсюдна оптимізація штату збільшила робоче навантаження на кожного окремого фахівця. Прихід нового фахівця постає важким і неприємним випробуванням тільки для 12% робочих колективів. Втім, привітний прийом, швидше за все, буде супроводжуватися підвищеною увагою до нового співробітника - хто він, що з себе представляє. Так поведуться 58% офісних працівників, і лише чверть опитаних раді новому члену команди без додаткових умов і розглядань.
Більшість роботодавців вельми формально відносяться до випробувального терміну для нових співробітників. Схильність довіряти собі, своєму вибору і новим працівникам призводить до того, що у чверті компаній практично немає випробувального періоду, для них він - тільки порожня формальність. У майже половини компаній хоч і є випробувальний період, але формальних критеріїв його проходження немає. І лише третина роботодавців точно знають, що потрібно для того щоб співробітник став успішним членом команди, і можуть чітко сформулювати свої вимоги до новачка.
Окремо займатися адаптацією нових співробітників більше половини роботодавців (55%) не поспішають - процес вливання в колектив в таких компаніях відбувається спонтанно і ніякому контролю не підлягає. Ще третина компаній (32%), хоч і не мають регламентованих адаптаційних програм, але все ж готові приділити новачкові підвищену увагу. І тільки десята частина українських роботодавців (12%) може сказати про те, що у них є спеціальні комплексні адаптаційні програми. Найчастіше це великі та середні компанії (серед великого бізнесу кількість таких роботодавців доходить до 22%). Адже новому фахівцеві, щоб стати членом великої команди, доводитися засвоїти велику кількість нової інформації. Логічно, що лідери спонтанної адаптації - компанії невеликі, де все у всіх на виду.
У третині випадків (31%) новий співробітник залишиться без опіки - в компанії просто не буде нікого, хто відповідає за його адаптацію. Там, де все-таки опікають новачків, роблять це, як правило, або безпосередні керівники (28%), або хтось із колег (22%). Значно рідше відповідальність за цей процес забезпечується спільно HR-департаментом і на кимось з колег (15%), і зовсім рідко (3%) супроводження адаптації - завдання виключно фахівців відділу персоналу. Найчастіше фахівців з персоналу до цієї роботи залучають у великих компаніях. У них же у новачка найменше шансів залишитися без підтримки (тільки 21% таких компаній не займаються адаптацією персоналу).
Традиції розігрувати нових співробітників - рідкість в сьогоднішніх офісах.Только третина опитаних сказали, що ніяких особливих традицій або негласних правил у них немає. Найчастіше йдеться про прості правила ввічливості - зробити вітальну електронну розсилку, особисто познайомитися з колегами або керівництвом. Значно рідше, але все ж іноді буває прийнято "виставлятися" з першої зарплати, розігрувати або випробовувати на міцність нових товаришів по службі.
Дані були отримані в результаті опитування зареєстрованих користувачів сайту hh.ua, проведеного в жовтні 2013 року. В опитуванні брали участь 700 респондентів з різних регіонів України.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...