Українці кинулися шукати роботу

«Активізація відбувається за рахунок студентів-випускників, які за літо відпочили. Інші після відпустки починають визначатися, потрібна їм нова робота чи ні. У нас ще немає точної статистики, але кількість одержуваних резюме зросла істотно в порівнянні з літом», - каже нам експерт HeadHunter Уляна Ходорковська.
Цю інформацію підтверджують і кадровики. «Весняний та осінній періоди вважаються найбільш активними в рекрутменті, це стосується як кількості нових вакансій, так і кількості нових резюме. Загалом за декілька днів вересня кількість відкритих вакансій (у порівнянні з літнім періодом) зросла на 5%», - розповідає менеджер з маркетингу рекрутингової компанії Ірина Кононова.

На кого є попит?
«Порівняно з минулим роком дещо впав попит на айтішників. Потреба в них є, але вже немає такого ажіотажу. Очолюють список - менеджери з продажу, і я прогнозую, залишаться там ще на деякий час. Зараз компанії орієнтуються на виживання, тому намагаються активно продавати. Попит стабільний на бухгалтерів та маркетологів. Зростає необхідність у різного роду аналітиках, оскільки багато компаній зараз прийняли курс на оптимізацію», - говорить Ходорковський.
«Найбільше пропозицій щодо роботи зараз надходить з Києва, Харкова, Донецька, Дніпропетровська, Львова та Криму», - говорить експерт Всеукраїнської асоціації кадровиків Ярослава Паньків.
Як пояснили нам в Міносвіти, там постійно відстежують інформацію про працевлаштування своїх випускників. І коректують держзамовлення в залежності від вимог ринку в різних сферах. «Ми тільки збираємо інформацію про результати працевлаштування. Економісти, правознавці, лінгвісти вже не користуються сильною популярністю на ринку праці. Зараз великий попит на айтішників, галузь швидко розвивається, тому ми постійно збільшуємо державне замовлення. Активно розвивається енергетична галузь, виникає необхідність в інженерах, теплоенергетиках, механіках тощо. Третє - потроху розвивається машинобудування і споріднені галузі, аграрна сфера. Трохи сповільнилися темпи розвитку металургії у зв'язку з уповільненням світового ринку. Тому і знизилася необхідність у таких фахівцях», - розповів директор департаменту вищої освіти Міносвіти Юрій Коровайченко.

segodnya.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад