Більшість українців влаштовуються на роботу за знайомством
При цьому кількість працевлаштувань по дружбі збільшується зі зростанням рівня займаної респондентами посади (83% проти 61%).
Майже у двох третинах випадків рекомендації носили «точковий характер», тобто респондентів рекомендували на конкретну посаду, а ще чверть респондентів просто повідомили про наявність вакансії. Позитивним моментом є те, що в 78% компаній немає дискримінації при працевлаштуванні родичів або знайомих, і те, що більша частина респондентів вважає, що від роботи з друзями та знайомими виграють і вони самі, і їхня компанія (всього 73%).
За результатами опитування виявилося, що троє з чотирьох українців мають досвід працевлаштування при допомозі та підтримці своїх друзів або родичів, тобто практика такої взаємовиручки більш ніж поширена.
Цікаво зазначити, що зі зростанням рівня займаної респондентами посади зростала і кількість працевлаштувань по дружбі. Якщо серед фахівців початкового рівня таких, кому допомагали з працевлаштуванням, виявляється 61%, то серед керівників групи та відділу таких вже по 83%. Можна зробити висновок про те, що працевлаштування на більш високу та відповідальну посаду більш імовірно за наявності рекомендацій.
Допомога близьких людей у працевлаштуванні для більшості українців полягає саме в рекомендації на конкретне місце (73%), а чверть опитаних від своїх друзів і близьких лише дізнаються про наявність вакансії.
У переважній кількості українських компаній (78%) не існує будь-яких обмежень у працевлаштуванні своїх близьких людей та друзів. Тобто, якщо вакансія відкрита, на неї може бути рекомендована будь-яка знайома людина вже працюючих співробітників. У 14% випадків зазначається, що брати в пряме підпорядкування свого знайомого не можна, а в кожній десятій українській компанії існує обмеження на будь-яке працевлаштування своїх друзів.
При цьому стало відомо, що 45% українців на даний момент працюють в одній компанії з кимось зі своїх друзів або родичів, 55% респондентів цим похвалитися не змогли.
Відповіді на це запитання також виявилися пов'язаними з рівнем займаної респондентом посади. Потрібно зазначити, що серед українців, які працюють на високих посадах, більше тих, хто працює зі своїми знайомими та близькими людьми - 56% топ-менеджерів проти 35% фахівців початкового рівня. Це означає, що або вони наводять на свою компанію друзів, або займають конкретну посаду за чиєюсь рекомендацією.
37% українців повідомили, що співпраця з друзями і родичами позитивно відбивається на ефективності їх роботи. 46% респондентів відзначили, що подібна взаємодія нейтрально відбивається на робочому процесі, а 16% опитаних заявили, що дружба та робота рідко доповнюють один одного й така взаємодія може бути затьмарена різними чинниками.
Дане дослідження було проведено порталом rabota.ua. Вибірка склала 967 респондентів з усієї України, на основі бази користувачів порталу rabota.ua.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...