У разі звільнення 71% українців готові відкрити свій бізнес

Незважаючи на це, завзятості їм не позичати, адже саме малий бізнес є індикатором економічного зростання. Про це свідчить недавнє дослідження, проведене компанією Regus.
Результати дослідження свідчать про те, що, потрапивши під скорочення, багато людей вирішуються на відкриття власного бізнесу. 71% українських підприємців заявили про те, що якби ситуація повторилася, вони вчинили б так само. Аналогічну відповідь дали 85% респондентів по всьому світу.
У рамках нещодавнього дослідження компанії Regus було опитано понад 26000 бізнес-менеджерів більш ніж 90 країн світу. Згідно з його результатами, 84% українських підприємців, для яких характерна гнучкість і вміння швидко адаптуватися до поточних умов, вважають бюрократію основним чинником, що стримує зростання бізнесу на сьогоднішній день. Слідом ідуть такі фактори, як відсутність підтримки з боку держави (75%) і стан економіки (75%).
Більше половини українських підприємців також згадали відсутність доступної системи кредитування та домінування на ринку великих корпорацій серед серйозних перешкод для досягнення економічного успіху.
Коментуючи результати дослідження, country manager компанії Regus в Україні Юлія Чернишова заявила: "Нам варто подякувати безстрашним підприємцям! Страшно уявити, в якому стані зараз перебувала б економіка країни, якби вони вирішили уникнути ризиків і скоротити витрати, як вчинили багато більших і більш забезпечених ресурсами конкуренти. Труднощі, з якими їм довелося стикнутися, аж ніяк не нові. Незважаючи на всі зусилля, які держава докладає для сприяння підприємництву, їх ефект практично невідчутний".
Державні структури мало чим допомагають у веденні бізнесу. Саме підприємства малого бізнесу найчастіше виводять економіку зі стану спаду, в той час як великі організації воліють стратегію захисту. Незрозуміло, чому держава не бачить цього і не хоче приділити більше уваги малим і середнім підприємствам. Цей бізнес приносить державі велику частину доходу, але отримує мінімум підтримки.
Підприємства малого та середнього бізнесу є "двигунами" економічного зростання: вони складають до 99% всього бізнес-сегменту і приносять від 40 до 50% ВВП. Близько 50% робочих місць у всьому світі надають саме малі та середні підприємства, і все ж, незважаючи на всі ці показники, відсоток інвестицій у ці підприємства в країнах G20 неймовірно малий.
Також Юлія Чернишова додала: "Підприємницькі фірми повинні залишатися гнучкими, щоб долати всі підводні камені на своєму шляху до успіху. Відсутність державної підтримки означає лише те, що власники фірм продовжать підтримувати гнучку організацію праці, щоб уникнути підписання тривалих договорів оренди та звільнити свій оборотний капітал для посилення й розвитку свого бізнесу. У світовому масштабі більше половини підприємців вже використовують практику гнучких робочих місць протягом більшої частини робочого тижня. Для тих, хто не є власником бізнесу, цей показник склав 39%"

http://delo.ua/

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад