Половина офісних працівників готова змінити офісне крісло на роботу в полі або за верстатом
Специфіка роботи руками передбачає гендерні особливості ставлення до неї – чоловіки більше, ніж жінки, схильні до такого вибору. Хоча представники обох статей мають немало навичок, щоб працювати руками. З неофісних професій більш за все українцям подобається професія фермера. Про це повідомили в Дослідницькому центрі Міжнародного кадрового порталу hh.ua.
Офісна робота викликає у працездатного населення суперечливі почуття. Приємно займатися інтелектуальною працею в чистому, світлому і безпечному приміщенні. Ще приємно отримувати за це регулярну і досить високу оплату. З іншого боку – в період чергової кризи з «тепленького» місця спокійно можуть звільнити. А деяких відверто бентежать результати роботи, які не можна «потримати в руках». Частенько у працівників офісів навіть виникає питання: чи можна назвати «справжньою» роботою сидіння за комп'ютером і розмови по телефону? З нагоди Всесвітнього дня охорони праці, hh.ua досліджував ставлення «білих комірців» до роботи руками і «неофісних» професій.
Як виявилось, кожен другий офісний працівник готовий змінити офісне крісло на місце в полі або за верстатом. Ще майже третина опитаних зробили б це лише в разі крайньої необхідності. І лише 16% «білих комірців» рішуче заявили: ручною працею вони не займатимуться ні за яких обставин.
Готовність працювати поза офісом різна у жінок і чоловіків. «Сильній» статі робота в полі або за верстатом більше подобається, ніж «прекрасній половині». Жінки майже втричі частіші, ніж чоловіки, не готові проміняти офісну роботу на роботу руками. Як відзначає дослідник гендерних питань кафедри соціології Національного університету «Києво-могилянська академія» Тамара Марценюк: «Жінкам ручної праці вистачає вдома, адже їх внесок в роботу по будинку і працю по догляду за членами сім'ї значно більший. Крім того, ручна робота може передбачати небезпечні умови праці, тому держава і суспільство намагаються «уберегти» жінок і їх репродуктивну функцію від виконання цієї роботи. І це замість того, щоб реформувати цю роботу і зробити її безпечною для всіх – у тому числі і для чоловіків».
Ручну працю українці вважають перспективною. Кожен другий респондент вважає, що уміння робити щось власними руками так чи інакше знадобиться в житті. Четверта частина переконана: уміння в'язати, шити, готувати складні блюда або вирощувати яблука цілком може стати джерелом додаткового заробітку. Ще 20% офісних працівників вважають ручну працю хорошим способом вижити за часів кризи.
Найпривабливішими для українських офісних працівників є фермерство, садівництво і городництво. Очевидно, позначається багатолітній досвід роботи на присадибних ділянках. Що цікаво: робота на землі приваблює і досить молодих офісних працівників, а не лише старшу вікову групу. На другому по популярності місці – професія кухаря. На третьому місці – робота кондитера або пекаря, ще 15% респондентів не проти попрацювати механіками або комплектуючими.
Звичайно, очевидні гендерні особливості ручної роботи. Фермерство однакове популярно як серед жінок, так і серед чоловіків. Натомість більш жіночими професіями виявилися швачка, кухар, кондитер і пекар. Але жінки не проти працювати комплектуючими, єгерями і навіть прибиральницями. «Джентльменський набір» неофісної роботи – інший. Механік, електрик, автомеханік або автослюсар, слюсар – професії, які уподобали респонденти чоловічої статі.
Бажання змінити офісну роботу на ручну працю – небезпідставне. Більше 70% офісних працівників готові до цієї зміни і володіють низкою різних навичок, які допоможуть прогодувати їх і їх сім'ї у разі потреби. Лише четверта частина опитаних не займаються жодною ручною працею, а лише звичними домашніми справами. Чоловіки найчастіше роблять ремонт в квартирі собі, знайомим або родичам, лагодять електротехніку і займаються городництвом. Жінки в своїх навичках ручної праці не відстають від чоловіків. Найбільш популярні види робіт – шиття, вишивання, в'язання. Далі - практики, пов'язані з приготуванням смачної і складної їжі, садівництво, квітникарство, городництво. Десята частина респонденток роблять ремонт, а деякі навіть лагодять електротехніку.
До роботи руками українці ставляться переважно з повагою. Лише одиниці з опитаних вважають, що працівникам, які займаються ручною роботою, не пощастило. Ручну працю вважають важливою для розвитку країни. 87% респондентів відзначили, що неофісні професії слід розвивати на державному рівні.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...