Кому піднімуть зарплати в 2013 році
«Очі співробітників перестали горіти, працювати їм стає все менш цікаво. Немає подій, заради яких персонал готовий докладати надзусилля», - зізнається керівник українського офісу компанії Pedersen&Partners Олексій Долгих. З ним погоджується більшість українських кадровиків. Однак найчастіше відсутність блиску в очах пояснюється заморожуванням зарплат.
З гарних новин: масових скорочень поки немає, а в певних галузях спостерігається зростання попиту на деяких фахівців і навіть підвищення зарплат.
Ближче до землі
Життя вирує в сільському господарстві. За оцінкою директора консалтингової компанії «Ключ» Анастасії Спіциної, у середній аграрної компанії в місяць може з'явитися до 3 вакансій, а у великих гравців - понад 20.
Все частіше білі комірці з різних сфер намагаються знайти роботу саме в агробізнесі. Більше за інших щастить вихідцям з FMCG-компаній та міжнародних корпорацій. Вони мають шанси потрапити в головні офіси агрохолдингів. Втім, лише 10% вакансій в галузі припадає на адміністративний персонал. У 70% випадків аграрні компанії потребують виробничників - агрономів, інженерів, технологів.
Оскільки пул висококваліфікованих фахівців обмежений, то їх постійно переманюють з компанії в компанію. У великому агрохолдингу (який обробляє понад 25 000 га) зарплата агронома може становити 50 000 грн. на місяць, не рахуючи бонусів. Але платити такі гроші готові трохи більше десяти холдингів. У великих фермерських господарствах теж пропонують пристойні щомісячні оклади - 16 000-32 0000 грн. Щоб утримати цінного фахівця, роботодавці забезпечують співробітника соцпакетом, а іноді і програмами з навчання його дітей.
Але простий селянський труд , як і раніше, коштує не багато. На середній розмір зарплат у галузі дорогі співробітники поки не впливають. «Якщо не брати зарплати в хедофісах, то в цьому секторі один з найнижчих рівнів оплати праці - 2000-3000 грн. на місяць», - констатує директор рекрутингового агентства AgriJob Елеонора Євченко.
Не хлібом єдиним
У 2012 році десятка найбільш дефіцитних фахівців, за версією кадрового порталу hh.ua, як мінімум наполовину складалася з фахівців IT-сфери. За даними групи Human Capital компанії «Ернст енд Янг», в минулому році заробіток айтішників збільшився на 50-60%. «Високий попит на українських IT-фахівців як всередині України, так і за кордоном зберігається. Середні зарплати тут досягли 15 000 гривень», - говорить старший консультант групи Human Capital Марія Коваленко.
Одними з найбільш затребуваних працівників тепер є і професіонали у сфері реєстрації та сертифікації (тобто фахівці, що забезпечують дотримання стандартів якості, і забезпечують зв'язки з держорганами). Попит на них не тільки зберігається, а й зростає через зміни законодавства. «Знайти на ринку готових фахівців складно, тому багато компаній самі вирощують кадри та прагнуть їх утримати, регулярно підвищуючи їм винагороду», - зазначає Марія Коваленко.
Зросли доходи та у фахівців зі складської логістики. Справа в тому, що вони в умовах кризи допомагають роботодавцям оптимізувати бізнес-процеси. Зарплати цих співробітників у минулому році збільшилися на 24-27%.
Компанії, як і раніше, потребують гарних продавців. За даними hh.ua, у 2012-му 18% всіх вакансій припадало на менеджерів з продажу та фахівців з роботи з клієнтами. У кожній з галузей не менше третини всіх вакансій так чи інакше пов'язані з продажами. Наприклад, у фінансовій сфері роботодавці часто шукають фінансових консультантів, які займалися б пошуком і продажем фінпослуг. Робота, яку пропонують студентам і молодим фахівцям в страхових компаніях, по суті, передбачає виконання функцій менеджера з продажу.
У 2013 році список найбільш затребуваних фахівців навряд чи кардинально зміниться. Як і в минулому році, роботодавці будуть обережними. А тому, за словами менеджера з розвитку бізнесу Hay Group Ірини Вольніцької, більшість планує підвищити зарплати не більше ніж на 7-10%. Найщедрішими будуть роботодавці в IT-сфері та фармацевтичному секторі.
Найцінніші і найбільш оплачувані фахівці середньої ланки в 2013 році *
· Агроном - від 16 тис. грн.
· Програміст - від 12 тис. грн.
· Менеджер-технолог (фахівець з якості) - від 10 тис. грн.
· Менеджер з продажу - від 8 тис. грн.
· Економіст-логістик (спеціаліст зі складської логістики) - від 8 тис. грн.
*В середньому по Україні. Прогноз Фокуса, при складанні якого використані дані компанії «Ернст енд Янг», рекрутингового агентства AgriJob, консалтингової компанії «Ключ» тощо.
За матеріалами hitjob.com.ua
всі новиниРоздрукувати сторінку
Нагору Назад
Робота в регіонах
Місто
Вак.
Рез.
6111
4847
126
1
122
0
143
8
132
2
132
0
140
15
140
1
120
0
127
4
125
1
131
0
131
5
134
9
130
2
288
130
119
0
126
0
189
32
126
1
123
0
Робота в Україні
Статистика зарплат
Середня зарплата в Кропивницьку складає:
- по резюме 0 грн.
- по вакансіях 20250 грн.
Jobs.kr.ua
- 8022 грн.
за даними Статуправління
Корисні сервіси
Корисні поради
Чому роботодавці не вказують в оголошеннях зарплату: поради hr-експертки, які вакансії оминати
Не вказана в оголошеннях зарплата часто є найменшою проблемою. Попри світо ...
Тренди українського фрилансу-2023: прогноз від Freelancehunt
Світова платформа Exploding Topics та український сервіс фрилансу Freelanc ...
Вигорання під час війни: як залишатися ефективним на роботі – поради експерта
Війна стала важким тягарем для ринку праці. За оцінками соціологічної груп ...