Чого чекати на українcькому ринку праці в 2013 році

Зарплати в Україні продовжують зростати, незважаючи на застій в економіці: за даними держслужби статистики, у середньому в 2012 році (за січень-грудень) кожен заробив 3 025 грн. Тоді як в 2011 році – всього 2 633 грн., тобто маємо приріст майже 400 грн. або 15%, хоча по регіонах розкид великий: від мінімальних +282 грн. на Закарпатті до рекордних +595 грн. у Києві.

Зростання влітку. На цей рік експерти, на жаль не обіцяють, що заробітки будуть зростати такими ж темпами, як у 2012-му. Так аналітик Міжнародного центру перспективних досліджень (МЦПД) Олександр Жолудь пояснює, що коли в економіці рецесія (стабільний або падає випуск товарів і послуг, як зараз в Україні), то реальні зарплати стоять на місці або знижуються, адже не можна продати більше, ніж зроблено. «Можна піднімати номінальні доходи, наприклад, за рахунок випуску незабезпечених грошей, але тоді збільшуватиметься й інфляція, – каже пан Жолудь. – Як показують дії Кабміну і Нацбанку, який утримує гривню стабільною, влада на це не піде, а значить і зарплати зростати не будуть, поки не почнеться підйом в економіці, у кращому разі це можливо до травня-червня».
Керівник Інформаційно-аналітичного центру «Forex Club» в Україні Микола Івченко вважає, що заробітки цього року все ж збільшаться, хоча й не на багато – усього на 7-10%. «З квітня економіка Єврозони почне зростати, це позначиться і на Україні – зросте експорт нашого металу, продукції машинобудування плюс невелика інфляція 0,3-0,5% на місяць, ось і отримаємо зростання зарплат». Щоправда, бюджетники це навряд чи відчують – індексація їх окладів заморожена цього року до 1 грудня. Хто ж може розраховувати на підвищення доходів?

Продавці в ціні. За даними фахівців кадрового ринку, ситуація на ринку праці у 2013 році глобально не зміниться. Дослідження компанії «Ернст енд Янг» показують: більшість компаній не планують набирати нових співробітників. Так збільшити штат «топів» збираються усього 11% фірм, керівників середньої ланки – 24%, рядових працівників – 34%. Але й скорочень очікується мало – від 2% у «топів» до 8% серед виконавців. Фахівці кадрового порталу hh.ua прогнозують, що будуть затребувані кризові менеджери, IT-спеціалісти взагалі і з Інтернет зокрема, оскільки ця сфера розвивається, незважаючи на загальні тенденції, менеджери з продажів (передусім через соцмережі) і люди, здатні «розкрутити» власний перспективний проект.
«Зросте попит на фахівців в гірничодобувній і нафтовій галузі з профільною вищою освітою і досвідом роботи. Вони можуть розраховувати на високу зарплату, соцпакет і кар'єрне зростання», – кажуть рекрутери. Іншим працівникам, схоже, розраховувати особливо нема на що – у кращому разі на свою зарплату і невелику премію. Цікаво, що, за даними опитування порталу rabota.ua, при цьому кожен другий працівник в Україні планує цього року знайти собі нове місце – і лише один з чотирьох розраховує на підвищення зарплати.
Тим часом на сайтах вже з'являються вакансії із зарплатами в десятки тисяч гривень. Ось топ-5 найбільш ласих пропозицій січня. Так, у Києві шукають помічницю глави компанії зі знанням іноземних мов, фінансової діяльності та з модельною зовнішністю. За це обіцяють платити 40 тис. грн. на місяць. У Дніпропетровську таку ж оплату пропонують майбутньому гендиректорові промислово-торгової компанії. Трохи менше обіцяють керівникові відділу маркетингу в столичній компанії, яка займається розробкою онлайн-ігор, – 28 тис. грн. Стільки ж заплатять UX-дизайнеру за розробку мобільних застосувань. А бухгалтерові, у якого є «успішний досвід проходження перевірок контролюючими органами», обіцяють ставку в 20 тис. грн.

segodnya.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад