Рівень травматизму та професійних захворювань на вітчизняних підприємствах залишається досить високим

Рівень травматизму та професійних захворювань на вітчизняних підприємствах залишається досить високим

 Згідно з даними офіційної статистики кількість постраждалих щорічно складає близько 11-12 тисяч людей і ще понад 5 тисяч осіб, втрачають здоров'я під впливом шкідливих виробничих факторів. Профспілки, як представники трудових колективів, і роботодавці мають різні погляди на вирішення цієї проблеми та намагаються знайти компроміс.

За словами заступника Голови Федерації профспілок України Сергія Українця, кількість підприємств з високим рівнем культури виробництва та безпеки праці дуже не значна в масштабах всієї країни. Тому профспілкові організації готові виступити з ініціативою щодо посилення штрафних санкцій до власників підприємств.

"Якщо роботодавець припустився серйозного збільшення рівня травматизму на своєму підприємстві, то повинен платити серйозні штрафи. В розвинутих країнах за незадовільний стан охорони праці можна і бізнес втратити", - вважає представник профспілок.

Роботодавці принципово не погоджуються з тим, що вони у своїй діяльності не намагаються забезпечити безпечні умови праці для найманого працівника.

"Підготовка кваліфікованого фахівця на підприємстві вимагає значних витрат часу та коштів. Тож втратити його в результаті нещасного випадку чи професійного захворювання - економічно не вигідно", - вважає заступник Голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник.

Крім того, він підкреслює, що високий рівень оподаткування і платежів до фондів соціального страхування істотно обмежує фінансові можливості роботодавця удосконалювати систему охорони праці на виробництві.

Реальним компромісом у цій дискусії, на думку директора виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань Валерія Акопяна, може стати вплив на мотивацію роботодавця не стільки штрафними санкціями, а економічними стимулами.

Таким стимулом Фонд хоче зробити індивідуальний страховий тариф для кожного підприємства.

"Якщо роботодавець буде вкладати гроші в охорону праці та знижувати травматизм, тариф, в такому випадку, буде зменшуватися. Економічний прагматизм виявиться більш дієвим засобом для забезпечення безпеки виробництва, ніж найсуворіші штрафні санкції", - зазначив Валерій Акопян.

ubr.ua

За матеріалами hitjob.com.ua

всі новини

Роздрукувати сторінку


Нагору Назад